Autor textu MediaGuru
Coca-Cola slaví 100 let své konturované lahve. Výročí připomene kampaní
Radost políbit.
Společnost Coca-Cola letos oslaví 100. narozeniny své konturované lahve. U příležitosti tohoto výročí spustí globální reklamní kampaň ve 130 zemích světa, včetně České republiky.
Konturovaná lahev byla vytvořena k ochraně značky Coca-Cola před napodobiteli. Cílem bylo navrhnout „design tak výrazný, aby mohl být rozpoznán pouhým dotykem, a tak unikátní, aby mohl být identifikován i podle střepů rozhozených po zemi“. V roce 1915 byla lahev s charakteristicky zaoblenými konturami patentována.

Sté výročí doprovodí reklamní kampaň „Radost políbit“ (Kissed By), v níž se představí legendy stříbrného plátna a hudebního nebe, ale i moderní ikony současnosti jako Marilyn Monroe, Elvis Presley, Rita Ora nebo Avicii. Hlavním záměrem kampaně je vyvolat pocit, že každý může být „políben“ lahví Coca-Cola, stačí ji jen vzít z chladícího pultu, otevřít a přiložit ke rtům.

Kampaň bude k vidění v televizi, outdooru, na internetu a sociálních sítích, doplní ji PR aktivity. Pod fotografiemi je podepsán David LaChapelle.
-kch-
Autor textu MediaGuru
Kampaň charitativního projektu nově využívá outdoor a spolupráci
s influencery.
Grand Prix letošního ročníku soutěže ADC Czech Creative Awards získala
kampaň „KitKat Phone Break“ od agentury VML Prague.
S novým konceptem „Mimisterstvo doporučuje“ dostává Lovela Baby
doporučení od samotných miminek.