Autor textu MediaGuru
Český rozhlas zahájí 6. srpna digitální vysílání pro Prahu a okolí.
Český rozhlas spustí plnohodnotné experimentální digitální vysílání pro Prahu a okolí 6. srpna. Uvedl to generální ředitel ČRo Peter Duhan na čtvrtečním zasedání Valného shromáždění Evropské vysílací unie (EBU) v Praze.
Vysílání DAB Praha bude Český rozhlas realizovat ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi. Z Žižkovské věže, která je hlavním pražským vysílačem, se bude vysílat s výkonem 20 tisíc Wattů. V multiplexu, který bude celý naplňovat Český rozhlas, budou zahrnuty jak speciální digitální stanice, tak i všechny jeho stanice celoplošné.
„K dispozici máme v současné době několik speciálních digitálních stanic a chystáme do budoucna další projekty, které rozvoj digitálního vysílání podpoří. Spuštění DAB Praha považujeme za symbolický start digitalizace rozhlasového vysílání,“ řekl náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.
Český rozhlas má hotovou koncepci digitálního rozhlasového vysílání a je připraven přechod na DAB kdykoliv spustit. Představil i konkrétní předpoklady k tomu, aby spuštění DAB v České republice pokročilo dopředu. Kromě legislativy jde například o financování souběžného analogového a digitálního vysílání nebo koordinaci se soukromým sektorem. Pro úspěšný průběh digitalizace prosazuje také vznik národní koordinační skupiny a plánu přechodu, jež by počítaly i se soukromými provozovateli.
-kch-
Autor textu MediaGuru
V pondělí před půlnocí odešla moderátorka Rádia Kiss Barbora
Tlučhořová. Ve věku 37 let podlehla zákeřné nemoci.
Zaměstnanci České televize a Českého rozhlasu v pondělí vstoupili do
první fáze protestních aktivit namířených proti snahám o změně
financování veřejnoprávních médií. Akce se promítly do vysílání,
online komunikace i doprovodných happeningů před sídly obou institucí
v Praze a zapojily se do nich i osobnosti veřejného života.
Podcast roku 2026 zná své vítěze. Vyhlášení se uskutečnilo v pondělí
večer a oceněny byly podcasty ve třech kategoriích.