Autor textu Martina Vojtěchovská
Česká televize veze z mezinárodního filmového a televizního veletrh MIPTV v Cannes pokračování seriálů Panství Downton a Most, pro diváky ČT art pak kultovní seriál Mad Men. Pokračování Panství Downton i kriminálky Most se má na obrazovkách ČT objevit už na podzim.
Pro nejmenší diváky zakoupila Česká televize novou sérii seriálu Máša a medvěd i příběhy Rudi a Trudi, pro větší třeba třetí, šestadvacetidílnou řadu, H2O: Stačí přidat vodu. Dokumentární oblast bude zastoupena cyklem Továrny dneška či sérií Velkolepé stavby třetí říše. Diváci budou také společně s hlavním představitelem detektiva Poirota a synem Agathy Christie procházet pietně dochované prostředí spisovatelčina domu, její zápisky a vzpomínky na práci na příbězích slavného detektiva.
Do Polska ČT naopak posílá krimi seriály a filmy, skandinávským dětem příběhy Jak to chodí u hrochů a chorvatským večerníčky Václava Chaloupka, Vydrýska, Tuláčka i cyklus Méďové.
„S mimořádnou pozorností zahraničních distributorů a vysílatelů se letos setkal televizní film Americké dopisy ze života skladatele Antonína Dvořáka či lifestylový pořad Herbář. Z dětské animované tvorby zaujali Bob a Bobek nově převedení do HD a také připravované pokračování 3D večerníčku Nejmenší slon na světě,“ komentuje ředitel obchodu České televize Hynek Chudárek. Potvrzuje zároveň i trvající poptávku po pohádkách a rodinných filmech či sílící zájem o detektivní a kriminální seriály. „Nejvíce nakupovaly naši tvorbu polské televize. K tamním divákům putují Cirkus Bukowsky, Případy 1. oddělení, detektivní Clona i seriál Sanitka. A také filmy. Od těch klasických, jako jsou Pelíšky či Pupendo, až třeba po nové válečné drama Colette.“
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
# Aktuality # TV & video # Lidé
Bývalý COO a komerční ředitel skupiny Prima Vladimír Pořízek navazuje
spolupráci se společností Thematic Channels, kde bude působit jako partner
pro český trh.
Mafra během Zimních olympijských her 2026 dosáhla podle vlastních dat
více než 157 milionů zhlédnutí obsahu na sociálních sítích a zasáhla
přes 28,7 milionu uživatelů.
Czech News Center spouští bezplatnou digitální platformu pro registrované
uživatele Můj Blesk. Blesk zároveň po mnoha letech mění svůj vizuální
styl a komunikaci.