Autor textu Martina Vojtěchovská
Zpravodajská hodina relace Události přitahuje na kanálech ČT1 a ČT24 více diváků ve srovnání s loňským rokem. V časovém rozmezí od 19.00 do 19.55 hodin v cílové skupině 15+ sledovalo zpravodajství ČT od 1. dubna 2012 v průměru o 109 tisíc diváků více než za stejné období v loňském roce, uvedla v úterý Česká televize.
Z analýzy dále vyplývá, že k největšímu nárůstu podílu na sledovanosti Událostí došlo v diváckých skupinách se středoškolským a vysokoškolským vzděláním. Oproti loňsku se zvýšil podíl na sledovanosti hodinového zpravodajského bloku u středoškolsky vzdělaných diváků o 3,92 procentních bodů, u vysokoškoláků to bylo dokonce o 4,02.
Z hlediska podílu na sledovanosti si Česká televize polepšila v tomto čase o 3,06 procentních bodů. V současné době sleduje hlavní zpravodajství ČT (včetně sportu) na kanálech ČT1 a ČT24 v průměru 20,03% diváků starších 15 let, kteří jsou v tuto dobu u televize.
Hlavní zpravodajská relace prošla od začátku letošního roku obsahovou proměnou, která vyvrcholila redesignem studia i grafiky k 1. dubnu 2012. Změna se udála i ve stopáži hlavních zpráv. Průměrný počet zpravodajských příspěvků se od začátku vysílání nových Událostí zvýšil z průměrných 13 domácích zpráv v roce 2011 na 22 zpráv na jednu relaci Událostí.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Primark spustil globální kampaň Iconic Value, v jejímž rámci snižuje
ceny stovek vybraných oděvních modelů napříč dámskou, pánskou
i dětskou kolekcí. Cenové úpravy doprovází také změny v prezentaci
prodejen a komunikace zaměřená na kvalitu a poměr ceny a hodnoty.
Repríza seriálu Případy mimořádné Marty zvítězila i ve čtvrtek po
20:00 ve všech hlavních diváckých skupinách. Následoval seriál Most! a první díl minisérie Sandokan.
Knižní secondhand Knihobot spustil věrnostní program Knihobot Klub. Na
rozdíl od tradičních zákaznických programů odměňuje uživatele za prodej
knih, nikoliv za jejich nákup.