Autor textu MediaGuru
Osmá řada taneční soutěže se letos na podzim opět objeví na obrazovkách
České televize.
I letošní podzimní soboty budou na obrazovkách České televize patřit taneční reality show StarDance. ČT letos nabídne osmou řadu soutěže a na svém facebookovém profilu začala postupně představovat jednotlivé účinkující. K dosud potvrzeným účinkující z řad známých osobností patří herečka Jana Plodková, herec Roman Zach, sportovec Ondřej Bank a zpěvačka Anna K. Už v průběhu jara média informovala o tom, že letošní StarDance by se měl zúčastnit také fotbalový internacionál Ladislav Vízek. Další jména zveřejní ČT v následujících týdnech. Pořadem opět provedou Tereza Kostková a Marek Eben.
Podzimní program České televize se tak začíná rýsovat. Vedle taneční soutěže představila Česká televize na filmovém festivalu v Karlových Varech další své podzimní novinky: mezi nimi např. seriál Já, Mattoni, detektivní seriál Rapl nebo pětidílnou satirickou komedii Kosmo.
StarDance patří k nejsledovanějším pořadům České televize. Sedmou řadu StarDance, kterou Česká televize vysílala loni na podzim, celkově sledovalo 1,4 mil. diváků starších 15 let, což znamenalo podíl na sledovanosti ve výši 36 % (soutěžní kolo a rozhodnutí, bez pořadu StarDance kolem dokola). Bylo to o dva procentní body víc než při vysílání šesté řady StarDance v roce 2013. Počet diváků byl ale v roce 2013 srovnatelný – v průměru pořad (bez StarDance kolem dokola) zhlédlo rovněž 1,4 mil. diváků.
Generální ředitel České televize Petr Dvořák v červencovém rozhovoru pro deník Právo uvedl, že v roce 2017 diváci StarDance na obrazovkách ČT pravděpodobně neuvidí. „Jak to bude v letech následujících, je zatím předčasné říkat. Licenci na další řady bychom si ale neměli nechat utéct," řekl.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Sněmovní mediální výbor zúžil počet kandidátů do Rady ČT na
18. Poslanecká sněmovna z nich nejdříve na dubnové schůzi vybere šest
nových radních České televize.
# Aktuality # Lidé # TV & video
Pavel Brázda doposud působil na Primě jako kreativní lídr, od dubna se
stává kreativním ředitelem.
Skupina Nova vyšle do světa dalších 500 hodin premiér. Umístí je na své
dva klíčové kanály, a to do lineárního vysílání TV Nova a na online
platformu Oneplay.