Autor textu MediaGuru
Dokumentární série Modrá krev se na obrazovky České televize vrací se
čtvrtou řadou. Nová desetidílná série představí další aristokratické
rody spojené s českou historií a premiéru bude mít 7. ledna ve 20 hodin
na ČT2.
Česká televize uvede čtvrtou řadu dokumentárního cyklu Modrá krev, který se dlouhodobě věnuje historii a současnosti šlechtických rodů v českých zemích. Nová série nabídne deset epizod a naváže na předchozí řady, které jsou součástí vysílání od roku 2017.
Prvním představeným rodem budou Harrachové, následovat budou Thunové, Clam-Gallasové, Riegrovi, Žerotínové, Schlickové a Larischové. V závěrečných dílech se diváci seznámí také s rody Korfů, Serényi Thienů a Šimonků. Každý díl se soustředí na jeden rod a jeho historický i současný příběh.
Průvodcem pořadu zůstává František Kinský, který v rozhovorech s jednotlivými aristokraty přibližuje jejich rodinné vazby, hodnoty i osobní zkušenosti. „
Třetí řada pořadu měla na ČT2 nadprůměrné výsledky. V průměru ji sledovalo 544 tisíc diváků starších 15 let při podílu na sledovanosti přes 14 %. Bodovala také knižní podoba projektu – první díl knihy Modrá krev se prodal v téměř 38 tisících výtiscích a stal se bestsellerem.
Současně s uvedením nové řady přichází na trh i druhý díl knihy Modrá krev, který rozšiřuje druhou televizní sérii. Publikace nabízí nezkrácené rozhovory, rodokmeny i obrazové materiály mapující historii jednotlivých rodů.
Podle kreativní producentky Lenky Polákové chce projekt ukázat šlechtu jako živou součást současnosti. „Rody vnímáme jako společenství lidí, kteří se považují spíše za správce rodového majetku než za jeho vlastníky. Usilují o to, aby hodnoty i majetek mohli předat dalším generacím,“ říká.
Novou řadu režírovaly Alena Činčerová a Adéla Jandec Sirotková, scénář připravila Alena Činčerová. Výkonnou producentkou je Olga Grossmannová, kreativní producentkou Lenka Poláková.
-mav-
# Česká televize # program # ČT2 # Modrá krev # František Kinský
Autor textu MediaGuru
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Vládní koalice nemá podle ministra kultury Ota Klempíře (Motoristé)
v úmyslu redukci médií veřejné služby a toto téma není na stole.
Nejsledovanějším pořadem čtvrtečního večera po 20:00 v divácké
skupině starší 15 let zůstávají Chalupáři. Jejich náskok před
Inspektorkou Candice Renoirovou není ale velký.