Autor textu MediaGuru
Pondělky a víkendy včetně pátku jsou silnými dny pro ČT1, meziročně
vyrostla.
Letošní podzimní televizní sezóna pomalu spěje ke svému závěru, podíly hlavních televizních stanic se oproti loňskému podzimu částečně změnily. V hlavním vysílacím čase (19:00-23:00, D15+) letošního podzimního vysílání (1.9.-24.11. 2015) si ve srovnání se stejným obdobím loni nejvíce z hlavních televizních kanálů polepšila ČT1. Prvnímu kanálu České televize zafungovaly dobře nové kriminální seriály (Labyrint, Místo zločinu Plzeň), které umístila do pondělního večera. Díky tomu se její podíl v pondělním prime-time letos meziročně zvýšil o necelých 5 procentních bodů.
Ještě úspěšněji si ČT1 v letošním prime-time vede v pátek, a to díky novému seriálu Doktor Martin (meziročně +6 pb.) a především v sobotu. Večerní sobotní podíl ČT1 se letos na podzim vyšplhal díky pořadu StarDance, který loni ČT nevysílala. To znamená meziroční zvýšení podílu o 7,5 procentního bodu. Četnické humoresky pak zvyšují podíl ČT1 v neděli – letos je to o téměř 6 bodů více než v neděli loňského podzimu. V divácké skupině 15+ je ČT1 v pátek a v sobotu ve večerním vysílání úspěšnější než komerční konkurence.
Pro hlavní kanál skupiny Nova jsou nejúspěšnější úterky a čtvrtky, kdy vysílá svůj stěžejní seriál Ordinace v růžové zahradě. V letošním podzimu ve srovnání se stejným loňským obdobím ztrácí Nova nejvíce v pátek a v sobotu, a to právě na úkor kanálu ČT1. V mladší divácké skupině 15-54 si hlavní kanál skupiny Nova polepšil především v neděli, a to díky SuperStar (meziročně +2,7 procentního bodu). Oproti loňskému podzimu si Nova mírně polepšila také v pondělí (15-54), kde letos vysílá show MasterChef Česko a seriál Atentát.
Pro hlavní kanál skupiny Prima jsou v letošním podzimu úspěšné středy, kde si Prima ve srovnání s loňským podzimem polepšila o víc než 2 procentní body (D15+) a v mladší skupině 15-54 dokonce o víc než 4 procentní body. Středeční prime-time patří na TV Prima především novému seriálu Přístav a pořadu Show Jana Krause. Mírně úspěšnější jsou letos pro Primu také pátky, soboty a pondělky, naopak nejvíc ve srovnání s loňským stejným obdobím ztrácí letos v neděli (Vinaři II).
Hlavní kanál skupiny Barrandov si v letošním podzimním prime-time polepšil především v pondělí a v úterý (meziročně +0,4 pb., resp. 0,5 pb.), naopak nižších výsledků než loni dosahuje ve čtvrtek a v pátek.
Zdroj: ATO-Nielsen Admosphere
-mav-
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem pátečního večera po 20:00 v divácké skupině
starší 15 let byla Všechnopárty. Následovalo utkání Slovensko – USA
na ZOH v Miláně, které mělo zároveň nejvyšší sledovanost v 15–54.
Bývalý generální ředitel České televize (ČT) Jan Souček se pokusí s televizí dohodnout ve sporech o odvolání z funkce a doplacení bonusu, kterými se dnes měl začít zabývat Obvodní soud pro Prahu 4. Soud proto jednání odročil na 11. května, kdy by strany měly sdělit, zda ke smíru dospěly. Souček žaloby na Radu ČT podal loni. Rozhodnutí o odvolání považuje za nezákonné, u odměny za rok 2024 se domáhá doplacení do poloviny její maximální výše. Dnešní jednání Souček komentovat nechtěl. Souček stál v čele veřejnoprávní televize rok a sedm měsíců, ačkoliv zvolený byl na šest let. Pro jeho odvolání počátkem loňského května hlasovalo v tajné volbě 15 ze 17 členů radních. Souček podle rady mimo jiné nevhodně komunikoval s veřejností, rušil publicistické pořady, vyhrožoval zrušením několika kanálů ČT v případě nezvýšení televizního poplatku nebo radu neinformoval o vyvíjeném nátlaku na něj. Souček webu Respekt loni řekl, že s výtkami nesouhlasí, nemohou podle něj obstát před zákonem. Důvody odvolání generálního ředitele se podle něj musí vztahovat k porušení úkolů veřejné služby. V žalobě bývalý ředitel také podle webu uvedl, že na konstatování o porušení zákona mu radní neumožnili reagovat předtím, než ho odvolali. Podle žaloby radní nedostatečně zdůvodnili, v čem konkrétně porušil povinnosti řádného hospodáře a které konkrétní vystoupení v médiích se dotklo dobrého jména veřejnoprávního média. Souček serveru řekl, že v případě, že by u soudu uspěl, neplánuje zneplatnit volbu svého nástupce Hynka Chudárka a nechce se vrátit do ČT. Ve druhé žalobě žádá Souček podle webu žádá doplacení asi 1,3 milionu korun, aby jeho konečný bonus za rok 2024 činil 50 procent maximálního nároku. Upozorňuje přitom na paragraf své pracovní smlouvy, z nějž plyne, že pokud Rada ČT nedospěje do konce června k platnému rozhodnutí o výši bonusu, náleží generálnímu řediteli automaticky 50 procent z maximální částky. Rada Součkovi loni udělila jen desetinu ročního bonusu. Dosavadní ředitel obchodu ČT Chudárek se funkce generálního ředitele ujal loni 1. července. Rada ČT ho zvolila v šestém kole volby, když z tendru odstoupil programový ředitel televize Milan Fridrich.
Česká televize spustila nepřetržité skryté titulkování programu ČT24 ve
všech distribučních platformách s výjimkou HbbTV.