Autor textu MediaGuru
Nová televize A11, která vznikla jako nástupce stanice Náš region TV a v DVB-T2 odstartovala jako zcela nový celoplošný kanál, je k dispozici ve
vysokém rozlišení nově i ve službách SledováníTV a Kuki.
SledováníTV sice novinářům poslalo tiskovou zprávu, že nově zařazuje tento program, přesnější informace je však taková, že předchůdce televize A11, tedy Náš region TV, už v nabídce operátora byl. Tento kanál však ale díky nižší atraktivitě poskytovala služba pouze ve standardní kvalitě obrazu. Pár dní po startu A11 byla tato stanice překlopena do HD. Stejným způsobem postupoval i operátora televize Kuki.
Nová stanice A11 je k dispozici ve Full HD rozlišení také v nabídkách Vodafone TV (kabelová televize) a NejTV. Tyto služby ji ale už ve vyšší kvalitě poskytovaly právě v době, kdy fungovala pod označením Náš region TV. Šlo ale o poměrně krátké překlenovací období, které mělo označovat příslušnost k mediální skupině A11. Projekt založený původně podnikatelkou Evou Stejskalovou fungoval deset let jako Regionálnítelevize.cz.
-lukpol-
# televize # Vodafone TV # HD # A11 # Regionální televize CZ # Eva Stejskalová # Kuki # SledováníTV # full HD # Kuki TV # Regionální televize.cz # Náš Region TV # NejTV
Autor textu MediaGuru
Tuto neděli bude moderovat Debatu ČT Martin Řezníček. O dalším postupu
bude ČT informovat.
Dokumentární stanice Joj Svět rozšiřuje své pokrytí i na českém trhu.
Nově je od 17. března dostupná v nabídce operátorů Skylink a freeSat.
Norský Norstat kupuje český National Sample a posiluje tím svou pozici ve
střední a východní Evropě. Akvizice přináší rozšíření online
panelů, vstup na nové trhy i propojení lokálního hráče s globální
datovou infrastrukturou.