Autor textu MediaGuru
Dánský mediální průmysl se rozhodl spojit síly při jednáních
s internetovými společnostmi Google a Facebook o platbách za
zpravodajství.
Dánský mediální průmysl se rozhodl spojit síly při jednáních s internetovými společnostmi Google a Facebook o platbách za zpravodajství. Informovala o tom agentura Reuters, podle které jde v Evropě o první pokus mediálního sektoru kolektivně prosadit požadavky vůči velkým technologickým podnikům.
Zástupci 29 dánských mediálních společností, včetně veřejnoprávní televize a rozhlasu DR a většiny velkých vydavatelů novin, se kvůli této záležitosti poprvé sejdou v pátek.
„Věříme, že kolektivní správa našich práv přinese nejlepší a nejspravedlivější výsledek z hlediska využívání našeho obsahu velkými technologickými podniky," uvedl Stig Orskov, šéf mediální společnosti JP/Politikens Hus. Dodal, že rozhovory s Googlem a Facebookem začnou po páteční schůzce. Následovat by podle něj mohla také jednání s dalšími technologickými podniky, jako je například Twitter.
-čtk-
# zpravodajství # Google # Facebook # monetizace # Dánsko # poplatky
Autor textu MediaGuru
Na včasnou prevenci upozorňuje kampaní Český baseball a pacientská
organizace Fuck Cancer.
Seznam.cz podal kvůli sílícím útokům na firmu žalobu na premiéra Andreje
Babiše.
# Aktuality # Marketing # Lidé
Do vrcholového vedení Stock Plzeň-Božkov přichází Vladimíra
Formánková, zastane post marketingové ředitelky.