Autor textu Kateřina Straková
Ve čtvrtek 22. ledna pořádá sdružení Slabiky.cz spolu s Knihovnou Václava Havla kulatý stůl o alternativních médiích. Diskuse by se měla věnovat postavení a roli nově vzniklých titulů na české mediální scéně a jejich budoucnosti.
Za kulatý stůl zasedne vydavatel a šéfredaktor internetového deníku Echo24 Dalibor Balšínek, provozovatel a majoritní vlastník serveru motejlek.com Miroslav Motejlek, šéfredaktorka tabletového týdeníku Dotyk Eva Hanáková a historik a novinář Petr Placák, který bude zároveň spolumoderátorem diskuse.
„Navazujeme na úspěšnou říjnovou akci, kdy jsme za účastí generálních ředitelů České televize a Českého rozhlasu diskutovali o roli veřejnoprávních médií a o vývoji na českém mediálním trhu. Nyní se chceme věnovat fenoménu nově vzniklých ,alternativních‘ médií a jejich vymezování se proti současnému mediálnímu establishmentu,” uvedl předseda pořádajícího sdružení Slabiky.cz Marek Lichtenberk.
Kulatý stůl začíná v 9:30 hodin v Knihovně Václava Havla v Ostrovní 13. Více informací naleznete zde.
-kch-
Autor textu Kateřina Straková
YouTube po osmi letech výrazně upraví podmínky svého partnerského
programu. Od února 2027 zvýší limity pro nové tvůrce, zavede minimální
hranici sledovanosti pro monetizaci videí Shorts. Změny se nedotknou
stávajících členů programu, mají ale zpřísnit cestu k reklamním
příjmům pro nové kanály.
Pořadem sobotního večera po 20:00 zůstávají ve všech diváckých
skupinách Chalupáři.
Pelíšky přilákaly v pátek po 20:00 nejvíce diváků v divácké skupině
starší15 let a i v dalších diváckých skupinách. Snímek zařadila ČT
při příležitosti připomínky výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do
Československa v srpnu 1968.