Autor textu Martina Vojtěchovská
Americké mediální společnosti Walt Disney klesl ve třetím fiskálním čtvrtletí čistý zisk o devět procent na 2,37 miliardy USD (52,8 miliardy Kč). Důvodem byly vyšší náklady na programy, pokles předplatitelů sportovní kabelové stanice ESPN a nižší příjmy z filmů v kinech. Firma současně v noci na dnešek oznámila, že hodlá ukončit spolupráci s firmou Netflix a že spustí vlastní službu pro streamování svých pořadů na internetu.
Příjmy za tři měsíce do konce června klesly na 14,24 miliardy USD ze 14,28 miliardy USD před rokem. Analytici podle listu Financial Times čekali naopak zvýšení příjmů. V televizní divizi, která je největší divizí firmy, příjmy klesly o jedno procento a provozní zisk o 22 procent kvůli ESPN. Příjmy filmového studia se snížily o 16 procent a provozní zisk o 17 procent. V zábavních parcích však příjmy vzrostly o 12 procent a zisk o 18 procent díky výkonu parků v Šanghaji a v Paříži.
Disney rovněž oznámil, že v příštím roce nabídne sportovní aplikaci pro svůj sportovní kanál ESPN. Od roku 2019 pak nabídne na internetu své animované a hrané filmy. Mezi prvními bude Příběh hraček 4 a pokračovaní Ledového království. V roce 2019 také ukončí dohodu s firmou Netflix, která nyní nabízí na svých stránkách filmy od Disney.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
# Aktuality # TV & video # Lidé
Videocast Spotlight, který je součástí zpravodajského webu Aktuálně.cz,
mění pojetí. Stavět chce na kratších, dynamičtějších formátech
zaměřených na aktuální témata a na každodenních rozhovorech. Změna si
vyžádá i proměnu tvůrčího týmu, Spotlight opouštějí Zuzana
Tvarůžková a Tereza Engelová.
Mistrovství světa v hokeji zasáhlo na ČT sport přes šest milionů
diváků.
Mafra zavádí nový ceník pro své digitální formáty. Začne platit od
července 2026, novinkou je sezónní pricing podle reálné hodnoty inventory.
Ceny u nejžádanějších formátů navyšuje, floating zůstává v low
season bez zdražení.