Autor textu MediaGuru
Na českém trhu si vlastní obchod otevřelo v loňském roce 15 nových
značek.
Jen v loňském roce vstoupilo na český trh 15 nových maloobchodních značek, v posledních dvou letech jich přibylo celkem 30. Do regionu střední a východní Evropy zamířilo za dva roky rekordních 185 obchodních značek, čímž došlo k otevření 550 nových obchodů a prodeje. Vyplývá to z výzkumu společnosti CBRE.
Mezi novými značkami, které si v loňském roce v tuzemsku otevřely svůj obchod, figuruje například Kusmi Tea, Marc O’Polo, Orchestra či Petit Bateau.
| Nové značky v roce 2014 | Nové značky v roce 2015 |
| Adidas NEO | Bar Rock |
| Bears&Friends | Barbour |
| Fjällräven | Bossini |
| Gino Rossi | Brioni |
| Kiehl’s Since 1851 | Brums |
| La Vie | Camp David |
| Moncler | Jeff de Bruges |
| Pennyblack | Kusmi Tea |
| Sinéquanone | Marc O'Polo |
| Sizeer | Orchestra |
| Superdry | Petit Bateau |
| Tiger | Skechers |
| Tosca Blu | Stuart Weitzman |
| Vanilia/Von Zeiten | Tory Burch |
| Woolrich | Twin Set |
Při výběru destinace prvního otevřeného obchodu preferuje 82 % expandujících značek tzv. „prime“ lokality, 77 % z nich volí nákupní centra a 78 % umisťuje svou první prodejnu v hlavním městě daného státu. Druhou možností maloobchodníků, podnikajících zejména v sektoru luxusní a business módy, je otevření první lokální pobočky v luxusních nákupních ulicích, jakou je například Pařížská ulice v Praze, nebo v nákupních galeriích.
Preference se mírně liší podle jednotlivých zemí, převážně v závislosti na typu zboží, které firmy nabízejí. Zatímco v Rumunsku a na Slovensku jsou oblíbenou destinací prvních obchodů při vstupu na trh nákupní centra, v Česku a Polsku jsou ve stejné míře volena jak nákupní centra, tak prodejny v luxusních nákupních ulicích.
„Česká republika je, v rámci střední a východní Evropy, oblíbenou cílovou destinací převážně pro značky, nabízející luxusní zboží. Polovina z těchto firem, nově vstupujících na CEE trh, si pro umístění svého prvního obchodu zvolila právě Prahu,“ vysvětluje Veronika Tebichová, Head of Retail Agency společnosti CBRE.
Celý region CEE aktuálně vykazuje silné makroekonomické ukazatele, růst spotřebitelských výdajů i příjmů obyvatelstva a zároveň disponuje dostatečnou nabídkou kvalitních prodejních ploch. S ohledem na tyto skutečnosti lze v budoucnu očekávat další expanzi mezinárodních obchodních firem na tento trh a střední a východní Evropa se stává významnou destinací maloobchodních značek.
-stk-
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # TV & video # Data
Televizní vysílání stále tvoří hlavní náplň času stráveného před
televizní obrazovkou. Lidé ale stále častěji využívají televizory také
ke sledování streamovacích služeb, online videí nebo hraní her, ukazují
data poskytnutá Atmedia.
Aktualizováno # Aktuality # Marketing
Festival Colours of Ostrava letos rozšiřuje spolupráci se značkami, které
v areálu připravují vlastní zážitkové zóny. Nový hlavní partner
Allegro představí Wishlist Zone, premiérově se zapojí také Decathlon a Tic
Tac naváže na loňskou aktivaci rozšířeným programem.
Měření značky se dlouho tvářilo jako luxusní disciplína pro velké
klienty, dlouhé trackingy a prezentace plné funnelů. Jenže doopravdy značku
nelze řídit, pokud nevíme, jaké místo má v hlavách cílové skupiny.
Nová metrika Association v YouTube Brand Liftu proto není jen drobný update
v Google Ads. Je to posun k praktičtějšímu měření toho, jestli reklama
buduje správné mentální vazby, píše Daniel Path.