Autor textu Kateřina Straková
Do Českého rozhlasu nastupuje k 1. únoru Janek Kroupa. Zaštítí nový projekt v rámci investigativní žurnalistiky, který ČRo představí na jaře tohoto roku.
„Chceme ještě ve větší míře přinášet exkluzivní obsahy. Janek Kroupa se bude věnovat výrazným kauzám v rámci investigativní žurnalistiky, ale zároveň bude ve spolupráci s ostatními kolegy pokrývat další škálu témat, která jsou pro Český rozhlas coby médium veřejné služby stěžejní,“ říká náměstek generálního ředitele pro program a vysílání René Zavoral.
„Projekt je primárně určený pro Radiožurnál. Jelikož jde o proudové vysílání, výstupy se objeví ve všech formátech, které Radiožurnál má, od denních zpráv po Dvacet minut Radiožurnálu,“ popisuje šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný.
Na projektu budou s Jankem Kroupou spolupracovat další redaktoři a reportéři z Centra zpravodajství a publicistiky. Na tomto základě tak vznikne tým určený právě pro účely investigativní žurnalistiky.
Janek Kroupa je investigativní novinář. Od roku 1996 pracoval v TV Nova, 15 let byl jednou z hlavních tváří pořadu „Na vlastní oči“. Čtyři roky pracoval v investigativním oddělení MF Dnes. Dostal také několik ocenění: v roce 2005 cenu Elsa, 2007 Novinářskou křepelku, za své válečné reportáže z Afghánistánu a Čečenska obdržel cenu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Je autorem několika knih a scénářů, například k seriálu Expozitura, který napsal ve spolupráci s Josefem Klímou.
-kch-
Autor textu Kateřina Straková
Seriál Polabí zůstává čtvrtečním pořadem večera po 20:00 v divácké
skupině starší 15 let, kde má vyšší sledovanost než další souběžně
vysílané seriály. V 15–54 je situace vyrovnanější a o několik tisíc
diváků více si připsal seriál Bratři a sestry.
Přímé přenosy ze skupinových zápasů české reprezentace na MS ve fotbale
nabídnou ČT sport i Nova. Vysílat se ale budou většinou mimo prime-time.
Grayling oznamuje dvojí povýšení: Iva Gašparová bude řídit fin-tech
tým, Pavlína Plecitá se zaměří na digitál.