Autor textu MediaGuru
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a Rada Českého rozhlasu jsou
kompletní.
Ke jmenování do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Sněmovna ve středu navrhla tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla, kterého nominovalo hnutí SPD. Do Rady Českého rozhlasu poslanci zvolili textaře Jana Krůtu. Obě rady tak budou kompletní.
Jakl dostal ve druhém kole tajné volby 88 hlasů, ke zvolení jich bylo nutných 82. Jeho protikandidát, někdejší mluvčí ODS Milan Bouška obdržel 66 hlasů. Výsledky oznámil předseda volební komise Martin Kolovratník (ANO).
Radu tvoří 13 členů, které na návrh Sněmovny jmenuje a odvolává premiér. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání mimo jiné uděluje, mění a odnímá licence k provozování vysílání, dohlíží na pluralitu programové nabídky a informací a dbá na obsahovou nezávislost vysílání. Rada sleduje obsah rozhlasového a televizního vysílání, za porušení vysílacích zákonů ukládá sankce.
Ve druhém kole volby člena Rady Českého rozhlasu porazil Krůta bývalého ředitele Televizního studia Ostrava Ilju Racka. Krůtu volilo 90 poslanců, Racka 60 členů dolní komory.
Devítičlenná Rada Českého rozhlasu má podle zákona o Českém rozhlase zajistit kontrolu média veřejností. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtů rozhlasu.
-čtk-
Autor textu MediaGuru
Uplynulý ročník Chance Ligy potvrdil rostoucí zájem o český ligový
fotbal i na obrazovkách. Sledovanost přenosů na Oneplay Sport meziročně
vzrostla o více než 23 procent a derby pražských „S“ se stalo
nejsledovanějším přenosem v historii stanice.
Aktualizováno # Aktuality # TV & video
Do Rady České televize dnes poslanci zvolili opět její bývalé členy
Luboše Xavera Veselého a Jiřího Šlégra. Neuspěli bývalí radní Pavel
Matocha a Roman Bradáč, které nepodpořila vládní koalice ani opozice.
Stěžejní novinkou České televize při vysílání z letošního
fotbalového mistrovství světa budou doplňkové streamy s live statistikami
a multiview. Umožní simultánní pohled z několika kamer najednou.
U českých zápasů bude navíc k dispozici speciální komentář od
analytika fotbalových dat.