Autor textu MediaGuru
Celoplošné komerční sítě vysílají u našich severních sousedů již ve
standardu DVB-T2, veřejnoprávní televize na něj musí přejít do konce
letošního roku. DVB-T z tamního éteru ale úplně zmizet nemusí.
Celoplošné komerční sítě vysílají u našich severních sousedů již ve standardu DVB-T2, veřejnoprávní televize na něj musí přejít do konce letošního roku. DVB-T z tamního éteru ale úplně zmizet nemusí.
Pokud by televizní diváci v Polsku spoléhali pouze na příjem programů z tamního multiplexu 8, mohli by nadále využívat své starší televizory s podporou standardu DVB-T. Portálu Wirtualnemedia to potvrdil telekomunikační regulátor UKE. Multiplex 8, který po odchodu polské veřejnoprávní televize obsahuje ještě některé komerční stanice, by mohl pokračovat v původním standardu až do roku 2030.
Mediální zástupkyně společnosti EmiTel, která v Polsku provozuje vysílání celoplošných multiplexů, Agnieszka Sobucka, k této problematice konstatovala: „Rozhodnutí o budoucnosti multiplexu 8 jsou na uvážení příslušných úřadů a vysílatelů vysílajících programy v tomto multiplexu.“ Televizní síť je možné z vybraných vysílačů přijímat i na omezeném území České republiky, například ve východních Čechách nebo Moravskoslezském kraji.
-lukpol-
Autor textu MediaGuru
Novým jednatelem majetkově propojených společností se stává Marek
Zábrodský, v Dingo Media současně přebírá také roli CTO. Finance
agentur nově povede stávající jednatel Jan Vobecký.
Letos na jaře by se měla obměnit třetina členů Rady České televize.
Mandát letos končí šesti členům.
Pod výzvou adresovanou ministrům a poslancům jsou podepsáni převážně ti
radní ČT, kteří se staví proti táboru radních zvolených do Rady ČT
s podporou stávajících vládních stran.