Autor textu Martina Vojtěchovská
Společnost Euromedia Group, jedna z nejvýznamnějších firem knižního průmyslu v České republice, začátkem června výrazně posílila v oblasti cizojazyčné literatury a e-commerce. Do svého portfolia získala společnosti Folio, specializující se na distribuci cizojazyčné literatury na tuzemský knižní trh. Druhou akvizicí je ovládnutí společnosti Bookretail, která provozuje e-shop levneucebnice.cz a zabývá se knižní distribucí. "Euromedia Group rozšířením portfolia reaguje na rostoucí trend přesunu prodeje z kamenných knihkupectví na internet a zároveň získává nový knižní segment," zdůvodnila společnost Euromedia Group.
Euromedia Group vlastní nakladatelské značky Knižní klub, Odeon, Ikar, Universum, Yoli, Esence, Pragma a Pikola, což je nová značka, pod kterou od 1. května 2017 vychází dětská literatura.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Televize Prima přechází na letní schéma, na podzim ale nasadí třetí
řadu reality hry Zrádci a pokračování seriálu Polabí.
Televize Nova zařadí od 5. července do svého programu nový komediální
cestopis Čekuj Česko. V osmidílné sérii se Vincent Navrátil, Ondřej
Kubina a Alex Kolva vydají napříč republikou
Mediální agentura Mindsquared zahájila pořádání networkingových a vzdělávacích byznysových akcí pod značkou M2 Insight Session. První se
zaměřila na budoucnost digitálu.