Autor textu Martina Vojtěchovská
Evropa 2, nejposlouchanější rádio pro mladé, podpořila obecně prospěšnou společnost Život dětem. Na Náměstí Václava Havla rádio uspořádalo v pondělí 12. prosince dvouhodinový improvizovaný koncert s názvem Evropa 2 srdcem, který v rámci live streamu na Facebooku zhlédlo téměř milion uživatelů. Před koncertem moderátoři Evropy 2 ještě natočili krátká videa s příběhy konkrétních handicapovaných dětí, která oslovila dokonce více než 1,6 milionů uživatelů. Celkově projekt v online prostředí přinesl téměř 3 miliony zhlédnutí.
Live stream ze samotné akce oslovil více než 800 tisíc uživatelů. Jeho vysílání na webu, Youtube kanálu a Facebooku Evropy 2 zajistila společnost Brandz Friendz.
„Jsem rád, že se naše prognóza naplnila a že se skutečně podařilo přímý přenos koncertu dostat k téměř milionu internetových uživatelů,“ říká Jiří Sládek, ředitel digitálních aktivit Lagardere Active CR.
V průběhu projektu lidé mohli posílat dárcovské DMS a příspěvky, přispívat na sbírkové konto nebo si koupit sbírkové předměty. V tuto chvíli ale ještě není možné konečnou částku vyčíslit, protože peníze díky dobíhající kampani na Evropě 2 stále přicházejí.

-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
První novinová společnost (PNS) mění po více než sedmi letech vedení.
Z pozice předsedy představenstva odchází Vít Rozsypal, kterého nahrazuje
manažer Ivo Kalík.
Kriminální seriál Specialisté bude na obrazovce TV Nova pokračovat novými
díly. Zahájilo natáčení dvanácté řady.
Od podzimní sezóny se ve vysílání hlavního kanálu TV Nova objeví díly
Ordinace v růžové zahradě, které už byly distribuovány na platformě
Oneplay a dříve na Voyu. Zamířit by měly do večerního vysílání.