Autor textu Martina Vojtěchovská
Americká internetová společnost Facebook kupuje firmu LiveRail působící v oblasti videoreklamy. Podle agentury Reuters jde o další krok podniku ve snaze podpořit příjmy z této části reklamního trhu. Údaje o finančních podmínkách akvizice Facebook nezveřejnil. Společnost LiveRail vznikla v roce 2007 a má kanceláře v několika zemích.
Facebook již koncem loňského roku oznámil, že se rozhodl začít testovat umísťování reklamních videospotů na stránky svých uživatelů. Firma se však v tomto směru snaží postupovat velmi opatrně, aby nerozhořčila uživatele, které by videoreklama mohla obtěžovat, píše Reuters.
Facebook je největší komunitní sítí na internetu. Po celém světě ji používá více než miliarda lidí. O posilování příjmů z videoreklamy usilují také další internetové společnosti, například Google.
"Z hlediska příjmů je videoreklama velmi důležitá," upozornil již dříve analytik Colin Sebastian ze společnosti Robert Baird & Co. "Je mnohem dražší než tradiční obrazová či textová reklama. A otevírá Facebooku dveře k širší skupině inzerentů," dodal.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Marketingoví ředitelé častěji hledají způsoby, jak zjednodušit
spolupráci s agenturami a propojit jednotlivé marketingové disciplíny.
Podle průzkumu Gartner CMO Spend Survey plánuje 39 % z nich zúžit
portfolio agentur a soustředit více aktivit u partnerů, kteří dokážou
pokrýt širší část marketingu.
Podzimní televizní sezóna startuje. v tomto týdnu představí své hlavní
novinky televize Prima. Od příštího týdne se přidají Nova i Česká
televize. Některé dny v týdnu mají v podzimním uspořádání novou
podobu.
Interaktivní storytelling kombinuje prvky literatury, her, audia i obrazu a umožňuje publiku aktivně ovlivňovat vývoj děje. Trend, který stírá
hranice mezi jednotlivými formáty digitální zábavy, otevírá nové
možnosti autorům i tvůrcům multimediálního obsahu. V Česku na něj
sází například platforma Epos.