Autor textu MediaGuru
Facebook přijme tisícovku nových zaměstnanců, kteří budou kontrolovat, zda reklama na této síti splňuje stanovená pravidla. Opatření má pomoci zabránit Rusku a dalším zemím ve využívání sítě k vměšování se do voleb v jiných státech, píše agentura Reuters.
Společnost Facebook se minulý měsíc dohodla, že předá vyšetřovatelům amerického Kongresu tři tisícovky inzerátů, které si na této sociální síti objednali Rusové ve snaze ovlivnit loňské prezidentské volby v USA.
Firma v pondělí uvedla, že kromě přijetí nových zaměstnanců zvýší investice do softwaru pro automatickou kontrolu reklamy. „Přezkoumávání inzerátů nezahrnuje pouze zhodnocení jejich obsahu, ale také kontextu, ve kterém je reklama kupována, a cílové skupiny,“ upozornila.
Facebook na konci loňského roku zaměstnával zhruba 17.000 lidí. Firma již v květnu uvedla, že přijme tři tisíce nových pracovníků, aby monitorovali a odstraňovali závadný obsah na její sociální síti, například videa ukazující vraždy či sebevraždy a další násilné činy.
-čtk-
Autor textu MediaGuru
Google zpřístupnil v Česku funkci Vyhledávání Live, která umožňuje
komunikovat s vyhledávačem hlasem i obrazem. Novinka rozšiřuje
vyhledávání o konverzační a multimodální prvky.
Reklamní aktivitě v segmentu mléčných výrobků na začátku roku
2026 dominoval Pribináček. S odstupem následují značky Monte a Activia,
ukazují data monitoringu Nielsen Ad Intel.
Anketa TOP ženy Česka zná vítězky letošního ročníku. Ocenění získaly
podnikatelka Alexandra Kala, manažerka Kateřina Jirásková a vědkyně Zuzana
Kečkéšová. Porota letos vybírala z více než 350 nominovaných.