Autor textu MediaGuru
V představenstvu Evropské asociace producentských asociací (CEPI)
pokračuje český producent Filip Bobiňski.
Česko bude v představenstvu Evropské asociace producentských asociací (CEPI) i nadále zastupovat Filip Bobiňski, producent, showrunner a CEO společnosti Dramedy Productions. Bobiňski byl do představenstva CEPI zvolen opakovaně.
Zasedání se uskutečnilo v Praze. Hlavními tématy jednání byly dopady rychle se měnícího globálního trhu na nezávislou evropskou audiovizi, udržení konkurenční schopnosti producentů a možnosti systémové podpory. CEPI je klíčovým partnerem pro zajištění reprezentace zájmů producentů v oblasti legislativy na úrovni Evropské Unie – od regulací AV služeb až po autorskoprávní rámec a evropské standardy financování.
Filip Bobiňski je odborníkem na problematiku obchodních vztahů mezi vysílateli, streamovacími platformami a výrobci obsahu v ČR i v celé EU. V roce 2003 inicioval vznik společnosti Dramedy Productions, kde dodnes vede projekty od vývoje až po jejich celkové tvůrčí ztvárnění. Je producentem více než 500 hodin hrané seriálové tvorby a koproducentem mezinárodních projektů. Za seriál Vyprávěj získal kromě řady ocenění TýTý také Zlatou nymfu na MTF Monte Carlo 2011 (Outstanding European Producer). Kromě audiovize působí jako investor v dalších oblastech podnikání.
-mav-
# volba # produkce # Filip Bobiňski # představenstvo # Dramedy Productions # CEPI # auidovize
Autor textu MediaGuru
První novinová společnost (PNS) mění po více než sedmi letech vedení.
Z pozice předsedy představenstva odchází Vít Rozsypal, kterého nahrazuje
manažer Ivo Kalík.
Kriminální seriál Specialisté bude na obrazovce TV Nova pokračovat novými
díly. Zahájilo natáčení dvanácté řady.
Od podzimní sezóny se ve vysílání hlavního kanálu TV Nova objeví díly
Ordinace v růžové zahradě, které už byly distribuovány na platformě
Oneplay a dříve na Voyu. Zamířit by měly do večerního vysílání.