Autor textu MediaGuru
Umělou inteligenci využívá v Česku více než 370 tisíc firem, loni jich
přibylo na 90 tisíc.
Adopce umělé inteligence firmami působícími v České republice významně roste. Téměř třetina společností (29 %) ji již používá, přičemž loni to bylo jen 22 %. Meziročně se tak jejich počet zvýšil o 32 %, o 90 tisíc na celkových 370 tisíc. AI technologii tak na tuzemském trhu zavádí každých šest minut jedna firma. Vyplývá to ze studie Unlocking ambitions, kterou pro Amazon Web Services vypracovali Strand Partners.
Lídry v implementaci jsou start-upy, které výrazně předstihují velké podniky. Zatímco velké firmy teprve experimentují s AI a využívají ji hlavně pro základní úkoly v oblasti automatizace práce, generování textu nebo rozpoznávání obrazů, startupy jsou o několik kroků napřed a integrují AI do všech obchodních operací.
Zavádění AI se firmám všech velikostí vyplácí: 82 % českých firem zaznamenalo díky využití AI nárůst příjmů, a to v průměru o 15 %.
Největší bariérou v adopci umělé inteligence je hlavně nedostatek talentů a to i přes to, že v regionu EMEA žije odhadem dva miliony vývojářů.
-stk-
# výzkum # příjmy # umělá inteligence # AI # firma # adopce # Amazon Web Services # Strand Partners
Autor textu MediaGuru
Novým jednatelem majetkově propojených společností se stává Marek
Zábrodský, v Dingo Media současně přebírá také roli CTO. Finance
agentur nově povede stávající jednatel Jan Vobecký.
Letos na jaře by se měla obměnit třetina členů Rady České televize.
Mandát letos končí šesti členům.
Poslaneckým asistentem ministra kultury Oty Klempíře se stal. Mluvčím
ministra je Barbora Šťastná.