Autor textu Martina Vojtěchovská
Městský soud v Praze rozhodl, že mediální podnikatel František Savov nemusí státu platit škodu ve výši půl miliardy korun. Informuje o tom server Hospodářských novin iHned.cz. Peníze měl Savov pomoci vyvést již odsouzeným manažerům firmy Galileo Real, která je dceřinou společností České konsolidační agentury.
Savov tak podle HN nemusí platit škodu z devět let starého případu, kdy ze státní firmy zmizela půlmiliarda korun a později se objevila na účtech ve Švýcarsku. Po Savovovi a dalších aktérech stát peníze neúspěšně vymáhal. Podle rozsudku, který HN získaly, byl Savov v příběhu jen běžným finančním poradcem.
Rozhodnutí soudu ale nesouvisí s vyšetřováním protikorupčního útvaru kvůli čtyřmiliardovému daňovému podvodu při vratkách DPH.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
YouTube rozšiřuje nástroje pro rodiče a dospívající uživatele. Nové
funkce mají umožnit lépe regulovat sledování krátkých videí,
zpřehlednit správu dětských účtů a upravit pravidla pro doporučování
obsahu.
Nová kampaň značky české kimchi Beavia „Tak si mě vem!” startuje
15. ledna.
Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral se vyjádřil ke své
schůzce s ministrem kultury Otou Klempířem.