Autor textu Kateřina Straková
Hokejový turnaj ze zimních olympijských her v Soči v roce 2014 by nakonec měla vysílat Česká televize. Nova, která získala vysílací práva loni na podzim, je podle serveru Sport.cz nabídla právě veřejnoprávní televizi. Podle informací ČTK Nova nadále počítá se zařazením vybraných zápasů na placených kanálech Nova Sport a Voyo.
Vedení Novy podle zdroje Sport.cz svolalo na čtvrtek interní poradu, na níž mělo redaktorům oznámit, že zastavuje práci na olympijském projektu. Televize, která původně měla hokejový turnaj odvysílat na svých volně šířených kanálech, se zatím k informaci nevyjádřila. Podle informací ČTK ale počítá s přenosy některých utkání na svých placených kanálech.
„Česká televize nemá důvod nastalou situaci komentovat, přípravy České televize na účast na ZOH 2014 v Soči probíhají dle plánovaného harmonogramu. V případě, že obdržíme relevantní oficiální nabídku ze strany TV Nova, určitě ji zvážíme," sdělila ředitelka komunikace a marketingu ČT Daniela Němcová.
O vysílací práva z hokejového turnaje se Nova s Českou televizí utkala v loňském roce. Na podzim zástupci obou televizí oznámili, že získali práva na nejbližší olympiádu, přičemž Nova měla mít exkluzivitu na jeden sport dle svého výběru, a tím měl být právě hokej. "Chtěli jsme divákům tak jako během všech předchozích olympiád nabídnout kompletní vysílání olympijského dění. Na druhou stranu jsme ale díky nové situaci nechtěli jít do zbytečných cenových bitev, které by ve výsledku nepřinesly nic ani nám, ani divákům," uvedl tehdy generální ředitel ČT Petr Dvořák.
Hokejový turnaj začne 12. února zápasem českého týmu se Švédskem.
-čtk-
Autor textu Kateřina Straková
Obě utkání Viktorie Plzeň proti Crvene Zvezdě Bělehrad ve čtvrtém
předkole Evropské ligy UEFA odvysílá Nova Sport 5 a Oneplay. První zápas
se odehraje 20. srpna v Bělehradě.
Majoritní podíl v provozovateli kanálů skupiny Prima ve výši 88,09 %
přešel ze společnosti GES Media Europe na GES Group Holding.
Marketingová skupina Digital First Marketing Group (DFMG) vrací do hry značku
Darkside. Ta nově zastřeší strategické a kreativní marketingové služby
s 360° servisem. DFMG zůstane názvem skupiny, pod kterou patří také PR
agentura Insighters.