Autor textu MediaGuru
Podle monitoringu mediálních investic se jejich objem zvýšil i v pátém
letošním měsíci.
Také v pátém letošním měsíci měly být investice směřované do nákupu reklamního prostoru v médiích vyšší než ve stejném loňském období. Za prvních pět měsíců mají být podle údajů Ad Intel od Nielsen Admosphere nad úrovní loňského roku všechny mediatypy. V letošním roce se má dařit především rádiím (+12 %) a televizní reklamě (+9 %).
Internetová reklama není v přehledu uvedena. Monitoring sleduje pouze display online reklamu a videoreklamu, nejde tak o kompletní popis objemu internetové reklamy.
Monitorované reklamní investice neodpovídají skutečným objemům, které inzerenti do reklamy v médiích vloží. Jsou spočítány na základě ceníkových cen, nezohledňují poskytnuté slevy nebo barterová plnění.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Muži ve věku 40 až 59 let představují pro zadavatele reklamy jednu
z nejvýznamnějších, ale zároveň nejrůznorodějších cílových skupin.
Data Seznamu ukazují, že nejde o homogenní publikum, ale o pět výrazně
odlišných segmentů podle životního stylu, zájmů i nákupního chování.
Prodejce letenek Kiwi.com reaguje na rostoucí vliv umělé inteligence a proměňuje možnosti vyhledávání, zákaznickou podporu i komunikaci
značky. Klíčovými faktory jsou rychlost, kontext a personalizace služeb.
iProspect po necelých čtyřech letech na českém trhu završuje svou
transformaci na plnohodnotnou 360° agenturu a do jejího čela se nově staví
Katarína Krajkovičová.