Autor textu MediaGuru
U příležitosti 80 let na trh přichází Ikea s kolekcí Nytillverkad,
s níž vzdává hold svým ikonickým produktům.
Své 80. výročí se Ikea rozhodla oslavit novou kolekcí Nytillverkad, jež zahrnuje nábytek, lůžkoviny a doplňky v podobě klasických kousků ve svěží úpravě. První vlna revitalizovaných výrobků bude v obchodních domech Ikea k dostání od července 2023. Další vlny budou následovat.
„V Ikea jsou minulost, přítomnost a budoucnost propojené. Během předchozích 80 let jsme navrhli spoustu funkčních a krásných výrobků bytového zařízení a je jen přirozené, že se o minulé úspěchy zajímáme. Kolekce Nytillverkad nás opět vrací zpět do budoucnosti,“ říká Fredrika Inger, Managing Director v Ikea of Sweden.
Kolekce je pojata jako poklona ikonickým designům značky z minulosti. Ctí původní návrhy výrobků, zároveň je však přepracovává tak, aby splňovaly potřeby dnešní doby. „V příštích letech máme v plánu uvést na trh v několika vlnách celou řadu pečlivě vybraných výrobků z našeho designérského archivu, které jsme přizpůsobili dnešní době, aby odpovídaly odvážnému vnímání budoucí generace,“ doplňuje Inger.
Mezi produkty, které jsou v kolekci obsaženy, patří stolek Lövet, který byl poprvé uveden na trh v roce 1956. Nově nese označení Lövbacken a je k dostání v oranžové, modré a světle zelené, s horní stranou z jasanové dýhy. Dále do kolekce patří stolička Domsten s hladkým borovicovým povrchem a kovovými nohy, která se inspirovala modelem Jerry od Karin Mobring, stojan na kabáty Bondskäret, což je zmodernizovaná verze stojanu Smed, který původně vypracoval designér Rutger Andersson.
-stk-
# Ikea # design # nábytek # výročí # kolekce # vintage # Nytillverkad
Autor textu MediaGuru
Seriál Bratři a sestry se blíží ke svému finále. Televize Nova odvysílá
poslední díl v úterý 28. dubna.
Niceboy chce změnit to, jak ho lidé vnímají. V nové kampani přichází
s novým songem i gestem.
Předplatné digitálních i dalších služeb patří podle nových dat mezi
výdaje, nad kterými Češi často ztrácejí přehled. Většina lidí si
platí více služeb současně, část z nich však nevyužívá pravidelně
nebo vůbec.