Autor textu MediaGuru
Investice do online marketingu ve Spojených státech se za pět let dostanou na
letošní objem televizní reklamy.
Výdaje na interaktivní (online) marketing dosáhnou podle nové předpovědi výzkumu Forrester v roce 2016 ve Spojených státech 76,6 mld. USD, což bude představovat podíl na celkových výdajích ve výši 35 %. Předpovídaná úroveň investic pro rok 2016 (76,6 mld.) přitom představuje letošní objem do TV reklamy, kterou zadavatelé za oceánem vkládají.
Forrester tedy předpokládá poměrně významný nárůst do online marketingu, když jeho letošní podíl tvoří přibližně 19 % souhrnných investic. Průměrný roční růst by měl v období 2011-2016 dosahovat 17 %.
Největší částky mají z celkového objemu dosáhnout vyhledávání a display reklama s předpokládaným zastoupením ve výši 44 %, resp. 36 % v roce 2016.
Vyhledávání bude zaujímat stále významný podíl, a to i přesto, že v letošním roce má dosáhnout 55 % a pro další roky se předpokládá jeho mírné snižování na celkovém podílu, a to i přes každoroční růst výdajů na search marketing (růst z letošních 18,8 mld. USD na 33,3 mld. USD v roce 2016). Významně se pak bude zvyšovat mobilní marketing.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Těsně nadpoloviční většina firme působících v Česku předpokládá
letos v digitálním marketingu stagnaci rozpočtů. Průzkum MNForce zároveň
ukazuje, že sociální média dominují jako nejefektivnější nástroj a trh
se posouvá k důrazu na měřitelné výsledky a ROI.
Předplatné digitálních i dalších služeb patří podle nových dat mezi
výdaje, nad kterými Češi často ztrácejí přehled. Většina lidí si
platí více služeb současně, část z nich však nevyužívá pravidelně
nebo vůbec.
Přísnější regulace technologických platforem může oslabovat dosah
mediálního obsahu a paradoxně zvýhodňovat AI generované příspěvky,
zaznělo na diskusi pořádanou Institutem Strategeo a Institutem H21.