Autor textu MediaGuru
Nový mediálně-vzdělávací seriál pro děti s názvem V digitálním
světě má reagovat na nedostatek výukových materiálů v oblasti mediální
výchovy.
Jeden svět na školách (JSNS), vzdělávací program společnosti Člověk v tísni, a Nadace O2 představily nový mediálně-vzdělávací seriál pro děti s názvem V digitálním světě. Chtějí tím reagovat na dlouhodobý nedostatek výukových materiálů v oblasti mediální výchovy na prvním stupni základních škol.
Původem francouzský animovaný seriál je určen pro diváky ve věku 6-12 let. Přibližuje dětem prostředí „nul a jedniček“ a seznamuje je se základními pojmy a nástroji digitálního světa jako jsou vyhledávače, cookies nebo „lajky“. Vysvětluje principy tvorby bezpečného hesla, rozebírá důvody rodičovské kontroly a upozorňuje na nezbytnost ověřování informací. Otevírá i problematická témata jako jsou například projevy nenávisti a rizikového chování na internetu.
Prvních deset dílů (Digitální svět, Vyhledávače, Jak mluvit na internetu, Cookies, Pravda nebo ne?, Sociální sítě, Online hry, Rodičovská kontrola, Lajky a Tvořit na internetu) je dostupných na audiovizuálním výukovém portálu www.jsns.cz, který je po dobu uzavření škol během mimořádné situace související s šířením epidemie COVID-19 otevřen nejen registrovaným uživatelům (převážně učitelům), ale komukoliv, kdo má zájem využívat lekce Jednoho světa na školách.
Zároveň je mohou zájemci najít i na vzdělávacím portálu www.O2chytraskola.cz, který učí děti, rodiče a pedagogy používat internet chytře a bezpečně. Tématu bezpečného chování na internetu a digitální gramotnosti se společnost O2 věnuje dlouhodobě. V loňském roce také rozjela vzdělávací portál a grantový program O2 Chytrá škola.
V českém znění propůjčily postavičkám své hlasy herečky Dana Syslová, Kateřina Winterová, Klára Issová a Veronika Valíčková, známá z pořadu ČT:D Terčin zvířecí svět. Mužské hlasy nadabovali herci Igor Orozovič, Jan Meduna ml., moderátor pořadu Wifina České televize Matěj Havelka, Svatopluk Schuller a Jan Cina.
-mav-
# média # děti # mediální výchova # Jeden svět na školách # Nadace O2 # výchova
Autor textu MediaGuru
Seznam Zprávy rozšiřují obsah o novou rubriku Zdraví+, která se zaměří
na prevenci, zdravý životní styl a návody k řešení zdravotních
problémů. Její obsah bude částečně placený, což je na Seznam Zprávách
novinka.
Hodinové sazby komunikačních agentur v Česku letos meziročně vzrostly
zhruba o šest procent. Podle Asociace komunikačních agentur jde ale spíše
o pozvolnou korekci než plošné zdražení, trh dál brzdí tlak klientů na
rozpočty.
Zástupce CNN International Commercial Wallid Chamak označil CNN Prima News za
jeden z nejúspěšnějších projektů v rámci mezinárodní spolupráce.