Autor textu Martina Vojtěchovská
Kabelová televize Discovery Communications koupí za 11,9 miliardy USD (262,5 miliardy Kč) konkurenční Scripps Networks. Dohoda je dalším z řady slučování na trhu kabelové televize v USA, který se potýká s poklesem počtu předplatitelů.
Discovery mimo jiné vlastní kanály Animal Planet, TLC a Discovery Channel. Mezi kanály Scripps patří Food Network či HGTV. Sloučená skupina bude nabízet pět z nejoblíbenějších placených kanálů pro ženy.
Dohoda by měla být dokončena na počátku příštího roku. Schválit ji ještě musí akcionáři obou firem a regulátoři. Nabídka je částečně v hotovosti a částečně ve formě akcií. Po dokončení transakce budou mít současní akcionáři Scripps ve sloučené skupině podíl 20 procent, zbytek budou vlastnit současní akcionáři Discovery. Discovery převezme také dluh firmy Scripps, který činí zhruba 2,7 miliardy USD.
Televize v USA se potýkají s poklesem sledovanosti a příjmů z reklamy, protože mladí diváci raději sledují pořady na internetu, napsaly agentury AP a Reuters.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Letošní festivalovou znělku režíroval Ivan Zachariáš, do hlavní role
obsadil herce Stellana Skarsgårda.
Globus zavádí distribuci akčních letáků přes WhatsApp a spouští novou
verzi digitálního letáku s možností tvorby nákupních seznamů.
# Aktuality # Marketing # Lidé
Společnost dm oznámila změny ve svém vedení. Týkají se i postů
marketingu a komunikace a přicházejí krátce po jarních změnách.