Autor textu MediaGuru
Knihkupectví Martinus připomene 31. srpna tradiční Den nepřečtených
knih. Letošní ročník vyzývá čtenáře, aby si vyhradili dvacet minut
soustředěného čtení a sáhli po příbězích, které už mají doma.
Knihkupectví Martinus i letos pořádá Den nepřečtených knih, který připadá na 31. srpna, symbolicky na poslední den prázdnin. Tradice vznikla v roce 2012 a jejím cílem je připomenout, že doma máme často knihy, které čekají na svou chvíli. Akce není o nákupech ani soutěžích, ale o návratu k příběhům, které už máme v knihovně.
Letošní ročník vyzývá čtenáře, aby si vyhradili alespoň dvacet minut soustředěného čtení bez vyrušení. Martinus se inspiroval tzv. pomodoro technikou, která doporučuje rozdělovat pozornost do kratších bloků. Na webu www.denneprectenychknih.cz je k dispozici speciální časovač a po jeho uplynutí si mohou účastníci vytvořit vlastní čtenářský „odznak“.
Do akce se zapojí i brněnské knihkupectví Martinus, kde si návštěvníci mohou pořídit zvýhodněnou kávu. „Naším cílem není, aby šlo jen o jediný den v kalendáři, ale o začátek nového rituálu – najít si pravidelně čas a vrátit se k dlouho odkládaným příběhům,“ uvedl Dušan Murčo, manažer pro růst v Martinusu.
-mav-
# akce # event # knihkupectví # Martinus # kniha # čtení
Autor textu MediaGuru
Hodinové sazby komunikačních agentur v Česku letos meziročně vzrostly
zhruba o šest procent. Podle Asociace komunikačních agentur jde ale spíše
o pozvolnou korekci než plošné zdražení, trh dál brzdí tlak klientů na
rozpočty.
Zástupce CNN International Commercial Wallid Chamak označil CNN Prima News za
jeden z nejúspěšnějších projektů v rámci mezinárodní spolupráce.
Nejsledovanějším pořadem nedělního večera a také celého dne se stal
s téměř 1,2 mil. diváků starších 15 let seriál Buldok z Poděbrad.