Autor textu MediaGuru
V německé televizní společnosti získala skupina Czech Media Invest
4% podíl.
Skupina Czech Media Invest (CMI), která ovládá tuzemské vydavatelství Czech News Center, v pátek večer oznámila, že získala nákupem na veřejných trzích podíl ve výši 4,07 % v německé televizní společnosti ProSiebenSat.1 Media SE. Podle mluvčího CMI Daniela Častvaje se jedná o první krok v nové strategii CMI spočívající v nákupu menšinových podílů v evropských mediálních společnostech, v nichž CMI vidí atraktivní investiční potenciál.
V případě CMI jde také o diverzifikaci, kdy se po investicích do rádií a digitálních aktivit skupina rozšiřuje také v oblasti lineární celostátní televize.
„Očekáváme, že ProSieben bude v našem mediálním portfoliu dlouhodobou i strategickou investicí. Jsme přesvědčeni, že silné lineární evropské televizní stanice, které jsou schopny rychle reagovat na vývoj trhu, mají z dlouhodobého hlediska dobrý ekonomický potenciál,“ řekl Branislav Miškovič, člen představenstva a finanční ředitel skupiny CMI.
Společnost ProSiebenSat.1 Media se nyní snaží rozšířit své aktivity v oblasti e-commerce, aby kompenzovala nižší reklamní příjmy z televizních aktivit.
Czech Media Invest je hlavní společností, přes kterou Daniel Křetínský a Patrik Tkáč vlastní na českém trhu mediální společnosti Czech News Center a rozhlasovou skupinu Active (Evropa 2, Frekvence 1 aj.). Czech Media Invest (CMI) také drží 49procentní podíl v holdingu Le Nouveau Monde. Jeho prostřednictvím spoluvlastní tradiční francouzský list Le Monde a několik francouzských časopisů včetně Elle. Skupina CMI koupila také francouzský týdeník Marianne.
Daniel Křetínský vlastní 50% podíl v CMI, 40 % náleží Patriku Tkáčovi a 10 % Romanu Korbačkovi.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Oneplay Sport připraví na nedělní 318. derby pražských klubů Sparta a Slavia speciální vysílání. Poprvé při přenosu Chance Ligy zapojí do
zápasového studia diváky. Televizní produkce zároveň využije 20 kamer
včetně dronu.
Vedení České televize vypracovalo krizový scénář pro rok 2027, podle
kterého by snížení příjmů České televize o 350 mil. Kč neohrozilo
závazky, které jí plynou ze zákona i z Memoranda o médiích veřejné
služby.
Tematická stanice Dog and Cat TV zaměřená na chovatele a milovníky
domácích zvířat vstoupí 1. září na český trh. Plně lokalizovaný
kanál bude dostupný v nabídkách Vodafone TV a SledováníTV.