Autor textu Martina Vojtěchovská
Zpravodajský server deníku Lidové noviny Lidovky.cz vytvořil vzpomínkovou stránku na všechny české vojáky, kteří zemřeli při nasazení na zahraničních misích.
Fotografie vojáků jsou doplněny krátkými texty připomínajícími jejich život, u několika z nich jsou k dispozici i články, který o padlých Lidové noviny už publikovaly ve své publikaci Pohnuté osudy z edice 101 LN.
„K vytvoření stránky nás vyprovokovaly poslední události v Bagrámu. Když padne americký voják, účastní se pohřbu celé město a na každém domě jsou vlajky. U nás se poděkování a vyjádření soustrasti příliš nenosí. Tato stránka má být vyjádřením prostého Děkujeme," říká vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň.
Stránka vznikla ve spolupráci s Armádou České republiky. Server je zároveň připraven zveřejnit další fotografie a profily, pokud o to budou mít zájem pozůstalí nebo přátelé a kolegové zesnulých vojáků.
„Záměrně neodkazujeme na aktuální zpravodajství a pieta je prostá reklamních sdělení. Rádi bychom, aby se ze stránky stal jakýsi virtuální památník, kde lidé budou moci připojit svou kondolenci, případně doplnit fotografii padlých vojáků," dodává ředitel redakce LN Veselin Vačkov.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Server Kurzy.cz rozšiřuje svůj obchodní model o placené předplatné.
Vedle příjmů z reklamy má nový zdroj financování pomoci pokrýt náklady
na redakční práci.
Do čela PR týmu Albatros Media se postavila Kateřina Švecová.
Tradiční mediální společnosti ve střední a východní Evropě mají podle
šéfa CME Samuela Barnetta jedinečnou příležitost využít sílu
lokálního obsahu a odlišnosti jednotlivých trhů. Pokud ale nezvládnou
rychle rozvíjet své digitální služby, hrozí jim ztráta relevance ve
prospěch globálních platforem.