Autor textu MediaGuru
Nejsilnější podíl náleží TV Nova. Prima mírně odskočila třetí ČT1.
Nejsilnější tuzemskou televizí v podílu na sledovanosti zůstala v listopadu s odstupem televize Nova. Pozici druhé nejsilnější v listopadu upevnila TV Prima před ČT1 (vše D15+, celý den).
Právě hlavnímu kanálu Primy vyšel listopad nejlépe ze všech stanic. Svůj podíl zvýšila ve srovnání se stejným obdobím loni v celodenním vysílání o téměř jeden procentní bod. O více než procentní bod získala v mladší skupině 15-54. Především díky tomu se zvýšil podíl skupiny Prima ve všech sledovaných hodnotách (skupiny 15+,15-54, celý den, prime-time). V rámci kanálů skupiny Prima pokračuje v meziročním růstu i Prima Love a mírně Prima Zoom.
Skupina Nova si jako celek rovněž oproti loňskému listopadu polepšila s výjimkou celodenního vysílání 15-54. Hlavní kanál Novy mírně klesl, snížení ale kompenzovaly především stanice Nova Cinema a dále mladé kanály Telka, Smíchov a Fanda.
Mladší kanály pokračují i v růstu v rámci stanic České televize. Snížení podílu kanálu ČT1 a částečně ČT24 zmírňuje růst ČT2 a specializovaných kanálů ČT sport, dětského ČT:D a ČT art.
V širší skupině diváků 15+ si oproti loňskému listopadu polepšila i TV Barrandov (výrazněji v prime-time o téměř procentní bod), naopak v mladší divácké skupině 15-54 podíl snížila.
Vyššího podílu na trhu než loni dosáhly také stanice zastupitelství Atmedia.
Pozn. Změna uvedena v procentních bodech
Pozn.: AD = celý den, PT = prime-time, změna v procentních bodech
Zdroj: ATO-Mediaresearch
-mav-
Foto: Photospin
Autor textu MediaGuru
Nejsledovanějším pořadem středečního večera po 20:00 v divácké
skupině starší 15 let i v dalších klíčových skupinách byl seriál
Vyprávěj.
Paramount může podle Evropské komise převzít společnost Warner Bros.
Discovery, musí ale splnit několik podmínek na poli filmové distribuce.
Státní fond audiovize letos vybral na audiovizuálních poplatcích
387 milionů Kč, meziročně o 70 % více. Poprvé se do systému naplno
zapojily také globální streamovací platformy, jejichž příspěvky ale
nedosáhly původních odhadů.