Lukačovič: Seznam je připraven zasáhnout v případě ohrožení ČT a ČRo
Pokud by se situace v České televizi měla stupňovat směrem k omezení
její nezávislosti, je Seznam.cz podle svého majitele Iva Lukačoviče
připraven reagovat.
Majitel Seznamu Ivo Lukačovič na sociální síti Lidé.cz uvedl, že jeho společnost je připravena zasáhnout v případě, že by došlo k omezení nezávislosti České televize a Českého rozhlasu. Reagoval tak na aktuální debatu o možném zrušení poplatků a případném spojení obou institucí. „Nějakou tu TV licenci už máme a jsme připraveni,“ napsal Lukačovič s odkazem na to, že Seznam stál v roce 2016 za vznikem zpravodajského projektu Seznam Zprávy jako odpovědi na oslabení investigativní žurnalistiky po odchodu týmu MF Dnes po převzetí Agrofertem.
„V roce 2013 koupil Agrofert deník MF DNES a jeho investigativní redakce ze dne na den skončila. Nejenom že čtenářům chybělo kvalitní investigativní médium, ale spousta novinářů chtěla i nadále pokračovat ve své práci. V roce 2016 byly proto založeny Seznam Zprávy. Dnes se hovoří o zrušení koncesionářských poplatků ČRo a ČT a o spojení obou institucí. Jen chci říci, že nějakou tu TV licenci už máme a že jsme na to v Seznamu připraveni," napsal Lukačovič.
Lukačovičův komentář přichází v době, kdy vedle zamýšlené změny financování ČT a ČRo v souvislosti s návrhem nastupující vlády a jejím záměrem zrušit televizní a rozhlasové poplatky, znovu eskaluje napětí kolem zpravodajství a publicistiky ČT.
Radní ČT Pavel Matocha na sociální síti Facebook vyjmenoval na konci minulého týdne „dílčí úspěchy" své snahy o změnu kurzu v České televizi. „Petr Dvořák nebyl znovu zvolen, Zdeněk Šámal skončil s ním, Jan Souček přišel o 90% odměn a byl odvolán, Nora Fridrichová ani Marek Wollner tam už nejsou, Jakub Železný moderuje bezvýznamný pořad (ve srovnání s Událostmi), teď se řeší Václav Moravec…," mimo jiné uvedl.
Rada ČT zároveň na podnět radních Pavla Šafaříka, Pavla Matochy i Luboše Xavera Veselého opakovaně řeší otázky kolem pořadu Otázky Václava Moravce. Moderátor minulý týden pro Deník N uvedl, že cítí dlouhodobý tlak, nevnímá podporu vedení a v případě odvolání by se bránil žalobou.
Seznam.cz je v současnosti držitelem licence k vysílání celoplošné Televize Seznam, v jejíž programové nabídce převládají filmy, seriály a magazíny.
-mav-
# zpravodajství # ČT # Seznam.cz # ČRo # nezávislost # redakce # Ivo Lukačovič
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Někteří radní ČT a ČRo poslali výzvu k dialogu o financování ČT a ČRo
Pod výzvou adresovanou ministrům a poslancům jsou podepsáni převážně ti
radní ČT, kteří se staví proti táboru radních zvolených do Rady ČT
s podporou stávajících vládních stran.
Celoplošná stanice OK TV definitivně skončila
Televizní stanice OK TV definitivně ukončila své působení na českém trhu
po vrácení potřebných licencí. Program byl šířen do konce loňského
podzimu v DVB-T2 multiplexu 24, online a také v nabídkách některých
placených služeb.
Vzniká televize Ballcasterz s fotbalovými podcasty, partnerem je Ondřej Novotný
Tivio Studio spustí nový placený televizní kanál Ballcasterz, který se
zaměří na fotbalové podcasty. Podílí se na něm Ondřej Novotný. Hlavním
tahákem má být podcast Kudy běží zajíc.