Autor textu MediaGuru
Martin Moravec se rozhodl pro klidnější pracovní tempo a z tohoto důvodu
odchází z vedení magazínu MF Dnes.
Novinář Martin Moravec po 26 letech odchází z mediální skupiny Mafra. Svůj odchod oznámil na síti LinkedIn. Uvedl, že jeho posledním pracovním dnem byl poslední den loňského roku. Redakci opouští z vlastní vůle a podle svých slov v dobrých vztazích.
Martin Moravec nastoupil do MF Dnes v roce 1999. Během své kariéry působil mimo jiné jako sportovní novinář a později se stal výraznou tváří čtvrtečního magazínu MF Dnes, který od roku 2006 také vedl. V průběhu let připravil stovky rozhovorů s osobnostmi ze světa sportu, kultury i veřejného života a podílel se na formování magazínové části deníku.
Ve svém vyjádření Moravec uvedl, že práce v MF Dnes pro něj byla zásadní profesní školou a umožnila mu splnit řadu novinářských snů. Zároveň připomněl, že vysoké pracovní tempo se v posledních letech podepsalo na jeho zdravotním stavu, což bylo jedním z důvodů jeho rozhodnutí změnit pracovní rytmus.
S psaním podle svých slov nekončí. I nadále plánuje pokračovat v autorské činnosti, mimo jiné formou sloupků do magazínu MF Dnes, avšak v pomalejším tempu.
-mav-
# personálie # lidé # MF Dnes # Mafra # redakce # Martin Moravec
Autor textu MediaGuru
Nový osmidílný seriál z prostředí českého venkova zamíří na
obrazovky ČT1 v průběhu příštího roku.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vede správní řízení
kvůli podezření ze zneužití dominantního postavení.
Česká spořitelna spojila síly s tvůrcem Jiřím Burýškem, známým jako
Jirka vysvětluje věci. Jako ambasador bezpečnosti bude pomáhat s osvětou
v oblasti finanční gramotnosti a online podvodů.