Autor textu MediaGuru
Nově založená společnost Radio content podnikatele Pavla Hájka přebírá
od Tomáše Veselého Rádio Energic vysílající v DAB+.
Mediální skupina podnikatele Pavla Hájka přebírá pod nově založenou společností Radio content od Tomáše Veselého provoz Rádia Energic. To už vysílá v nově budované digitální síti DAB+ společnosti Fiera touch, která rovněž patří Pavlu Hájkovi.
Rádio Energic cílí na posluchače ve věku 19–49 let, s důrazem na aktuální hudbu, energii, tempo a moderní styl mluveného slova.
Obě strany se dohodly na převzetí stanice s cílem zachovat její charakter a zároveň ji dále rozvíjet.
Společnost Radio content už podala žádost o novou rozhlasovou
licenci, protože původní provozovatel oznámil vrácení licence k vysílání.
Pavel Hájek plánuje posílit zejména obsahovou stránku rádia. „Rádio Energic má potenciál oslovit aktivní generaci, která chce být informovaná, ale zároveň se bavit. Díky propojení s našimi kapacitami v televizní výrobě můžeme nabídnout kvalitní mluvené slovo, rychlé publicistické vstupy, zajímavé rozhovory i lifestylový obsah napříč médii,“ říká nový provozovatel.
Hudební formát rádia Energic zůstává zachován. Stanice bude i nadále nabízet mix současné hudby. Na kontinuitě zvuku se bude částečně podílet i původní tým.
Rádio Energic bude i nadále vysílat v DAB+ multiplexu Fiera touch, kde je už nyní dostupné. Nový provozovatel letos plánuje rozšíření pokrytí prostřednictvím dalších vysílačů zejména v regionech, kde se skupina Pavla Hájka aktivně angažuje a nedávno uspěla v aukci ČTÚ o kmitočty digitálního rádia.
Hájek je zakladatelem a majitelem Regionální televizní sítě 11, která je největším neceloplošným televizním multiplexem a zastřešuje kanály jako TV R, iVodárenství TV, TV i-Vysočina a KladNo.1 TV a do které v poslední době vstoupily i další regionální a tematické televizní stanice. Paralelně buduje také vlastní síť DAB+ vysílačů, jež cílí na nové i tematické stanice.
-mav-
# vlastnictví # licence # majitel # Tomáš Veselý # Pavel Hájek # Fiera Touch # Rádio Eneregic # Radio content
Autor textu MediaGuru
První novinová společnost (PNS) mění po více než sedmi letech vedení.
Z pozice předsedy představenstva odchází Vít Rozsypal, kterého nahrazuje
manažer Ivo Kalík.
Kriminální seriál Specialisté bude na obrazovce TV Nova pokračovat novými
díly. Zahájilo natáčení dvanácté řady.
Od podzimní sezóny se ve vysílání hlavního kanálu TV Nova objeví díly
Ordinace v růžové zahradě, které už byly distribuovány na platformě
Oneplay a dříve na Voyu. Zamířit by měly do večerního vysílání.