Autor textu Martina Vojtěchovská
Mladá fronta Dnes (MfD) a Lidové noviny (LN) připravily na neděli mimořádné volební vydání. K dostání bylo v omezeném nákladu v největších českých městech zdarma, bezplatně je dostupné také v elektronické verzi. ČTK to řekli šéfredaktoři Robert Čásenský a Dalibor Balšínek.
Speciální nedělní vydání MfD mělo rozsah osmi stránek a vyšlo v nákladu asi 15.000 výtisků. Kameloti jej rozdávali v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích a Jihlavě. V elektronické podobě bylo ke stažení už v sobotu ve 22:00, řekl Čásenský.
Také mimořádné vydání LN bylo osmistránkové, náklad byl ale zhruba třikrát menší než v případě Mladé fronty. "Tištěnou verzi jsme distribuovali kolportáží v Praze a Brně," podotkl Balšínek. V digitální podobě si dnešní LN mohli přečíst majitelé iPadů a iPhonů.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Televizní služba Magenta TV od T-Mobilu rozšíří v závěru července a během srpna svou programovou nabídku. Přidá speciální filmový kanál
věnovaný Spider-Manovi, premiéru animovaného snímku Mazlíčci
v průšvihu a také nový sportovní kanál Prima sport.
Mediální skupina Prima očekává letos výrazný růst příjmů od
televizních operátorů. Výnosy z distribuce svých stanic by měly
dosáhnout zhruba půl miliardy korun, zatímco v minulosti se pohybovaly kolem
100 milionů.
Rádio Impuls vyřeší dlouhodobý problém s nedostatečným pokrytím Libereckého kraje. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání souhlasila s přidělením kmitočtového oprávnění ze kótu Prosečský hřeben. Rádio Impuls doposud pro severočeské město využívalo lokální frekvenci 92,1 FM. Toto vysílací zařízení je umístěno na stanovišti v Matoušově ulici. Vysílač zde dlouhodobě pracoval s výkonem 200 Wattů. Z tohoto důvodu měla dosavadní frekvence pouze lokální dokrývací charakter. Nyní se stanice může v rámci této oblasti přesunout na kmitočet 102,3 FM a využít maximální vyzářený výkon 1 kW. Nové vysílací stanoviště na Prosečském hřebeni nabízí odlišné geografické podmínky. Tato lokalita se totiž nachází přibližně o 200 metrů výše než dosavadní dokrývač. Tuto frekvenci v minulosti pro svou distribuci využíval Český rozhlas Liberec. Rozhlasová stanice ji však opustila v rámci reorganizace analogové FM sítě. Následně se Český rozhlas Liberec s vysíláním přesunul na dominantní kótu Ještěd. Pozici na vysílači Ještěd převzal Český rozhlas Liberec po Rádiu Proglas. Tato stanice uvolnila svou frekvenci na základě vlastního strategického směřování. Rádio Proglas se rozhodlo jako jedno z mála reálně podpořit přechod na technologii DAB+. Tuto podporu v praxi uskutečnilo tím, že přistoupilo k vypnutí většiny FM vysílačů. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání tak uvolněný kmitočet pro Liberec přidělila Rádiu Impuls.