Autor textu Martina Vojtěchovská
Novou tiskovou mluvčí ministerstva kultury se stala Anna Ješátková. Uvádí to úřad na své webové stránce. Dříve pracovala v útvaru Komunikace a marketingu České televize, kde se věnovala především kontaktu s diváky, píše ministerstvo. Studovala obor mediální studia na Univerzitě Karlově a na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze.
Ve funkci nahradila Lenku Brandtovou, kterou ministr Jiří Balvín odvolal na konci července. Balvín záhy po svém nástupu učinil v úřadu několik personálních změn.
V červenci vyměnil ekonomického náměstka - kontroverzního Martina Sankota nahradil Jiří Richter, který tento post již dříve zastával. Ředitelem úřadu se stal Stanislav Karabec, který v této funkci nahradil dlouholetého úředníka ministerstva Milana Kupku. Karabec, který má blízko k ČSSD, se na ministerstvo vrátil potřetí. V úřadě působil za ministrů Vítězslava Jandáka (ČSSD) a Václava Riedlbaucha, jenž spravoval resort v úřednické vládě Jana Fischera.
V pozici ředitelky ministrova kabinetu nahradila Markétu Ševčíkovou v polovině července Pavla Zdráhalová, která dříve pracovala v úřadu vlády.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Vysoké zdanění tisku může podle České unie vydavatelů ohrožovat jeho
ekonomickou stabilitu i nezávislost. Česko má přitom nejvyšší DPH na
tisk v celé EU, na což vydavatelé upozorňují u příležitosti
Světového dne svobody tisku.
Vyrovnanou sledovanost měly v sobotním večeru pořady Zázraky přírody a narozeninový pořad k jubileu Jiřiny Bohdalové.
Nakupování na internetu je bezpečnější než dřív. Podvodníci ale
přicházejí s novými triky.