Autor textu MediaGuru
Jak podporovat prodej, a přitom udělat něco dobrého pro společnost? Marks
& Spencer nebo H&M našly kompromis – tzv. shwopping.
Oděvní společnosti mají rády, když se u nich hodně nakupuje – čím víc, tím líp. Ale jak bojovat s pocitem viny, jenž se zvyšuje přímo úměrně s mírou přetékající skříně? Jak nakupování oblečení dát etický rozměr? Řešení tkví v tzv. shwoppingu.
Výraz shwopping, který se skládá ze dvou anglických slov: swap (vyměnit) a shopping (nakupování, nakupovat), poprvé použila v loňském roce společnost Marks & Spencer. Označila tak jistý typ směnného obchodu, který nabídla svým britským zákazníkům: za staré oblečení, které přinesli na sběrná místa a které bylo následně předáno charitativní organizaci Oxfam, mohli vyhrát slevové kupóny na příští nákup.
Letos v únoru se shwoppingem začíná také švédská společnost H&M. Podle oficiálního vyjádření by směnný obchod měl být zahájen na všech 48 trzích, kde je společnost činná. V České republice bude zahájen 21. února. Za každou tašku, obsahující minimálně tři kusy oblečení, dostane zákazník kupón v hodnotě pěti euro. Sebrané oblečení pak bude předáno neziskové společnosti I:Collect, která zajistí následnou recyklaci.
Cílem společnosti je také nalézt vlastní inovativní řešení, jak textilní vlákna znovu použít. Její nadace Conscious proto podporuje nejen sociální projekty v zemích, kde je oblečení H&M vyráběno, ale i výzkumy zaměřující se na recyklaci textilu.
-kch-
Autor textu MediaGuru
Gepard Finance upravuje svou marketingovou strategii a posiluje komunikaci
směrem k hypotečním specialistům.
# Aktuality # Marketing # Retail
Online supermarket Wolt Market prochází rebrandingem. Dosavadní modrou barvu
nahrazuje zelená, která má symbolizovat větší důraz na čerstvé
potraviny.
Mana uvádí novinky Mark 10 HP a Mark 10 XP, do výživy přidává rovnou
suplementaci.