Autor textu MediaGuru
Premiere Cinemas otevřela v obchodním centru Varyáda nový multiplex se
šesti kinosály, které nabízejí více než 700 sedadel.
Společnost Premiere Cinemas ve čtvrtek 31. července 2025 otevřela nový multiplex v obchodním centru Varyáda v Karlových Varech. Kino nabízí v šesti kinosálech více než 700 sedadel.
Všechny kinosály nového multiplexu jsou vybaveny moderní laserovou projekční technologií s rozlišením 4K značky Barco. Umístění projektorů v rámci multiplexu je podle provozovatelů světovým unikátem. Projektory jsou usazeny na vysuté lávce nad hlavním foyer multiplexu a diváci je tak mohou vidět v provozu přímo nad sebou. Kinosály jsou také vybaveny zvukem 7.1. a také dvojsedačkami.
Vlajkovou lodí multiplexu je největší prémiový kinosál 2 vybavený prostorovým zvukem Dolby Atmos. V horní části tohoto kinosálu je také exkluzivní sekce Premiere VIP s 37 elektricky polohovatelnými křesly. Druhý menší kinosál Premiere VIP je vybaven 27 křesly a poskytuje soukromou atmosféru při sledování filmu. Pouze návštěvníci Premiere VIP mají přístup do odděleného VIP salonku, kde jim je v ceně vstupenky k dispozici neomezené vybrané občerstvení.
Nové kino odstartovalo výběrem jedenácti aktuálních filmových titulů. Z premiér nabízí nový český film Džob, rodinnou komedii Zlouni 2 nebo horor Vrať mi ji.
„Naším cílem je přivést do Karlových Varů moderní kino, které nabídne nejen špičkový obraz a zvuk, ale také komfort a atmosféru, kvůli které se tam diváci budou chtít vracet. Přinášíme jim bohatý filmový program, od světových blockbusterů přes české novinky až po oblíbené rodinné animované komedie a speciální akce,“ říká David Horáček, majitel Premiere Cinemas.
V průběhu úvodního víkendu od 2. do 3. srpna 2025 připravil multiplex ve spolupráci s obchodním centrem Varyáda odpoledne pro děti a Schweppes bar s barmany a speciálními drinky.
Premiere Cinemas se tak otevřením v Karlových Varech rozšiřuje do čtvrtého města. Dosud nabízel kinosály v Praze, Teplicích a v Olomouci.
-mav-
# otevření # Premiere Cinemas # Karlovy Vary # multiplex # Varyáda # kinosál
Autor textu MediaGuru
Novým jednatelem majetkově propojených společností se stává Marek
Zábrodský, v Dingo Media současně přebírá také roli CTO. Finance
agentur nově povede stávající jednatel Jan Vobecký.
Letos na jaře by se měla obměnit třetina členů Rady České televize.
Mandát letos končí šesti členům.
Poslaneckým asistentem ministra kultury Oty Klempíře se stal. Mluvčím
ministra je Barbora Šťastná.