Autor textu Martina Vojtěchovská
Veřejnoprávní německá televize ZDF odvysílá na Štědrý den jako hlavní dětský pořad pohádku České televize Dvanáct měsíčků režiséra Karla Janáka. Vysílat se má od 16:30.
„Příběh o Dvanácti měsíčcích se do vánočního pohádkového programu naší stanice ZDF výborně hodí. Jde o dobrodružný a magický celovečerní film, který byl v Německu promítán i v kinech a který se vyznačuje krásnými lokacemi, historickou atmosférou, propracovanou kostýmní výpravou i výborným hereckým obsazením. Dvanáct měsíčků vypráví poetický pohádkový příběh svým typicky českým stylem, jež si v Německu nachází četné publikum,“ zdůvodňuje výběr hlavního dětského titulu vedoucí tvůrčí skupiny pro děti a mládež ZDF Götz Brandt.

Podle obchodního ředitele České televize Hynka Chudárka patří hrané pohádky a animovaná tvorba mezi nejprodávanější pořady, které z Česka putují k zahraničním vysílatelům. Aktuálně o nové pohádky projevila zájem například také hongkongská společnost, která je chce distribuovat do východní Asie a Tichomoří. „Při prohlídce nové tvorby České televize, kterou jsme nedávno uspořádali pro naše zahraniční partnery, se velkému zájmu těšila také pohádka Korunní princ, a dokonce i netradiční Nepovedený čert, příběh natočený ve znakovém jazyce,“ dodal.
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Oneplay Sport připraví na nedělní 318. derby pražských klubů Sparta a Slavia speciální vysílání. Poprvé při přenosu Chance Ligy zapojí do
zápasového studia diváky. Televizní produkce zároveň využije 20 kamer
včetně dronu.
Vedení České televize vypracovalo krizový scénář pro rok 2027, podle
kterého by snížení příjmů České televize o 350 mil. Kč neohrozilo
závazky, které jí plynou ze zákona i z Memoranda o médiích veřejné
služby.
Tematická stanice Dog and Cat TV zaměřená na chovatele a milovníky
domácích zvířat vstoupí 1. září na český trh. Plně lokalizovaný
kanál bude dostupný v nabídkách Vodafone TV a SledováníTV.