Německo oslavilo 20 let pozemní digitální TV
4. srpna 2003 proběhlo v Berlíně spuštění prvního televizního
vysílače ve standardu DVB-T. Německá metropole tak vstoupila do éry
pozemní digitální televize, v roce 2016 pak začal přechod na současné
vysílání DVB-T2.
Přechod na pozemní digitální vysílání probíhal v Německu postupně v následujících letech, konkrétně v období od roku 2003 do roku 2008, požadavek vlády hovořil o roku 2010. III. pásmo, v němž původní analogová televize fungovala, svůj význam neztratilo. Němci v něm od roku 2011 začali rozšiřovat pozemní digitální rozhlas DAB+. Naši západní sousedé během několika let získali pozici jedné z předních evropských zemí na poli této technologie.
Jak připomněla na svém webu gfu, přechod na stávající standard DVB-T2 začal v Německu na konci května 2016. Proces však přinesl zásadní novinku. Komerční televize, které proces přechodu na DVB-T prakticky vynechaly a byly k dispozici zejména na satelitu a v kabelové TV, se v éře nové technologie soustředily pouze na velké metropolitní oblasti a svůj signál zakódovaly. Volně jsou tak k dispozici celoplošně pouze veřejnoprávní programy institucí ARD a ZDF. Jejich kanály jsou šířené ve Full HD formátu.
-lukpol-
# televize # DVB-T2 # DVB-T # digitální televize # Německo # zdarma # full HD
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Votápková a Justián se v Publicis Groupe posouvají do nových rolí
Publicis Groupe Czech Republic mění obsazení dvou klíčových pozic.
Markéta Votápková se stává Chief Growth Officer, vedení klientských
týmů mediální divize přebírá Josef Justián.
Mediální akademie se zaměřila na obchod, marketing a crossmediální plánování
Mediální akademie pořádaná asociací ADMEZ a Institutem manažerského
výzkumu Karla Frimla pokračovala v červnu navazující
pokročilou částí.
ČSOB spustila letní kampaně pro klienty, mladé i děti
Letní komunikace ČSOB staví na novém konceptu Good Point a poběží
v televizi, rádiu, online prostředí, na sociálních sítích
i v outdooru.