Autor textu MediaGuru
Mediální agenturou e-shopu Notino pro 14 evropských trhů se stala opět
Publicis Groupe.
Notino, e-shop specializující se na prodej parfémů a kosmetiky, si ve výběrovém řízení na mediální agenturu pro 14 evropských trhů vybrala Publicis Groupe. Společnost tak prodlužuje kontrakt se svým stávajícím partnerem, se kterým spolupracuje již od roku 2018.
Komunikační skupina Publicis Groupe zajistí pro Notino mediální strategii zahrnující plánování i nákup mediálního prostoru v televizi a dalších offline a online kanálech. Ve spolupráci se svými lokálními pobočkami bude Publicis z Prahy řídit kampaně ve 14 zemích, mimo jiné v Česku, Polsku, Itálii, Rumunsku, Maďarsku, Řecku, Bulharsku a Chorvatsku. Klientský servis bude na straně agentury zajišťovat stávající konzultantský tým pod vedením Martina Požárka.
Nově Publicis klientovi připravuje technické řešení pro sdílení detailních informací o probíhajících kampaních, které má dále zvýšit efektivitu jeho reklamních investic. Na míru vytvořený dashboard bude obsahovat aktuální data o kampaních v jednotlivých zemích včetně následného reportingu.
„Jsme evropskou jedničkou v prodeji beauty produktů a momentálně máme televizní kampaně ve 14 zemích Evropy. Je pro nás důležité spolupracovat s partnerem, který rozumí našim potřebám a pomáhá nám se neustále posouvat dopředu a zlepšovat naše kampaně. Publicis má pokročilé datové metriky, díky kterým můžeme být efektivnější a lépe cílit na zákazníky ve sledovaných zemích,“ uvedl Michal Žarnikov, Head of Marketing Specialists and Media, Notino.
-stk-
# média # Publicis Groupe # mediální nákup # mediální plánování # tendr # výběrové řízení # Notino
Autor textu MediaGuru
TV Barrandov mění podobu zpravodajského pořadu Naše zprávy. Nabídne nové
studio a novou moderátorku.
V Česku roste jak využívání chytrých telefonů, tak samotného internetu. V populaci starší 16 let používá chytrý telefon 88,5 % populace. Ve skupině 16-34 let je to téměř sto procent populace. Chytrý telefon používá i 68 % Čechů ve věku 65-74 let a 35 % populace starší 75 let. Vyplývá to ze statistiky ČSÚ za rok 2025. Ta zároveň ukazuje, že za pět let se rozšíření chytrých mobilních telefonů zvýšilo o 13 procentních bodů. Nejvýrazněji vzrostlo ve skupině 65-74 let, kde se za tuto dobu zdvojnásobilo.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže začal posuzovat odkup 50 procent
mediální skupiny Mafra společností Tymeprax Pavla Tykače. Zbylou polovinu
si ponechá dosavadní vlastník, skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka.