Autor textu MediaGuru
Nova Cinema představí 30.6. nový grafický design. Podobu, akcentující
filmové zaměření stanice, doplňuje slogan Žijeme filmem.
Televizní stanice Nova Cinema představí na konci června nový grafický design. Nová podoba akcentující zejména filmové zaměření stanice se projeví nejen na televizních obrazovkách, ale i v rámci celé její komunikace. Jde o další krok v rámci dlouhodobého profilování Novy Cinema jako ryze filmového kanálu. Zároveň Nova Cinema přinese prostřednictvím webu cinema.cz a jeho rozšířených služeb divákům komplexní filmový servis.
„Znělky i hudba zobrazují a reflektují pocity a emoce, které máme spojené se sledováním různých filmových i televizních žánrů. Obrazy i hudba si hodně hrají s věcmi, které se nedají vyjádřit slovy, a právě proto tak milujeme filmy. Žijeme filmem – to je nový slogan Nova Cinema“, říká kreativní ředitel skupiny Nova Michal Pacina.
Spojením s webem cinema.cz, novým filmovým portálem skupiny Nova, chce Nova Cinema nabídnout komplexní servis v podobě hodnocení a žebříčků snímků, recenzí, filmových ukázek nebo kinoprogramů. Diváci si tak budou vytvářet vlastní komplexní hodnocení filmů, o kterých bude zároveň Nova Cinema informovat v upoutávkách v podobě znázornění procentuálního hodnocení nejlepších filmů, které vysílá. Dále bude možné účastnit se soutěží o filmové suvenýry nebo vstupenky na exkluzivní filmové předpremiéry.
Redesign podpoří kampaň a engagement aktivity.
-kch-
Autor textu MediaGuru
Konkurzní správce televize Barrandov navrhl soudu ukončení provozu společnosti. Důvodem je provozní ztrátovost. ČTK o tom informoval konkurzní správce David Jánošík. Televize zahrnující tři kanály bude nicméně ještě několik měsíců vysílat. „Společnost je provozně ztrátová, toto je tedy ze zákona logický a nutný krok. Nyní proběhne ukončení pracovních smluv a příprava ke zpeněžení podstaty," uvedl Jánošík. Další vysílání zajistí dceřiná společnost S-24 majitele televize Jana Čermáka. „Dcera S-24 holding si část služeb od BTS pronajme tak, abychom byli schopni udržet vysílání. Možná prodejní hodnota, a tedy výtěžek pro věřitele, je u běžící televize o dost vyšší. Bavíme se o provozu v řádu maximálně měsíců, během nichž se musí najít kupec," řekl ČTK Čermák. Městský soud v Praze prohlásil na konci dubna na Barrandov Televizní studio konkurz. Důvodem je neúspěšná reorganizace společnosti, uvedl soud v odůvodnění. Společnost měla před zahájením reorganizace dluhy v objemu zhruba jedné miliardy korun, které měly být řešeny právě reorganizací. Čermák televizi získal před dvěma roky od Jaromíra Soukupa. Při reorganizaci se podle soudu podařilo stabilizovat provoz, zejména výrazně snížit náklady a zastavit dlouhodobou ztrátovost. Na podzim 2025 se společnost dostala do stavu, kdy příjmy z reklamy pokrývaly provozní náklady. Další vývoj však zásadně ovlivnily externí faktory představované zejména propadem reklamního trhu, umocněný geopolitickou situací a růstem cen energií. Z původního Soukupova impéria má zaniknout pouze Barrandov Televizní studio. Vydavatelství Empresa Media, které vydává například časopisy Týden, Sedmičku nebo Instinkt, se ukázalo jako životaschopné a zůstane v provozu i nadále. Dohromady měly tři programy televize Barrandov, tedy TV Barrandov, Barrandov Krimi a Barrandov Kino, v březnu průměrnou sledovanost 1,94 procenta diváků starších 15 let.
Viasat World představil modernizované portfolio kanálů a letní programovou
nabídku.
Na podzim se ve vysílání TV Nova i sesterské TV Markíza objeví nová
řada pěvecké reality show SuperStar.