Autor textu MediaGuru
Do vedení nových médií České televize nastupuje po Pavlíně Kvapilové
Pavel Kohout.
Na pozici vedoucího nových médií České televize nastoupil v pondělí 14. října Pavel Kohout. Ve funkci vystřídal Petra Svatoše, který byl dočasně pověřen řízením nových médií od září letošního roku a který nadále v České televizi zůstává na pozici vedoucího internetu, na níž do té doby působil. Kohout tak přebírá pozici po Pavlíně Kvapilové, která po názorových neshodech s Petrem Dvořákem z televize odešla.
Pavel Kohout do České televize přichází ze společnosti Prima Online, kde působil jako vedoucí vývojového oddělení a kam přešel z pozice vedoucího oddělení internetu na FTV Prima. V předchozích obdobích působil jako ředitel softwarové společnosti. V roce 1996 stál u zrodu první české multimediální encyklopedie na CD-ROM.
Generální ředitel ČT Petr Dvořák uvedl, že bude chtít, aby ČT pod vedením Pavla Kohouta pokračovala v propojování televizního vysílání a mimotelevizních platforem.
-mav-
Autor textu MediaGuru
Trh online reklamy loni podle dat SPIR narostl o 10,6 % a celkově dosáhl
70,7 miliard korun. I pro letošní rok je pro online reklamu předpovídán
růst, i když o něco pomalejší než loni.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil společnosti Tymeprax Pavla Tykače odkup poloviny mediální skupiny Mafra. Zbylou polovinu si ponechá dosavadní vlastník, skupina Kaprain podnikatele Karla Pražáka. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Skupina Mafra vydává mimo jiné deník Mladá fronta Dnes nebo web iDnes.cz. O transakci mediální skupina informovala loni v listopadu na svém webu, její hodnotu neuvedla. „Úřad ve správním řízení dospěl k závěru, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto transakci povolil. Rozhodnutí je pravomocné," uvedl ÚOHS. Mafru skupina Kaprain koupila v roce 2023 od premiéra Andreje Babiše (ANO) společně s firmou Londa a chemickými závody Synthesia. Hodnota transakce tehdy dosahovala podle neoficiálních zpráv kolem deseti miliard korun. Společnost Mafra je vydavatelem deníků MF Dnes a Metro a řady časopisů jako Cosmopolitan, Harper’s Bazaar, Chvilka pro tebe, Pestrý svět, Rytmus života, Tina, Týdeník televize nebo Žena a život. Provozuje také zpravodajské servery iDNES.cz a Lidovky.cz. Pod Mafru dále patří například skupina hudebních televizních stanic Óčko či Rádio Impuls. Ke konci srpna 2024 skupina přestala vydávat tištěné Lidové noviny. Tituly Mafry pravidelně osloví téměř 2,5 milionu čtenářů tisku a měsíčně sedm milionů návštěvníků internetu. Finančník Pavel Tykač, který patří k nejbohatším Čechům, podniká hlavně v energetice a těžbě hnědého uhlí, je majitelem energetické skupiny Sev.en. Od konce roku 2023 vlastní fotbalový klub Slavia Praha. Tymeprax je nově založená firma, jejímž účelem je právě odkup části skupiny Mafra. Pražákova investiční skupina Kaprain zaměstnává téměř 6000 lidí, hodnota jejích aktiv přesahuje 50 miliard korun. Vlastní průmyslové firmy, nemovitosti i sportovní kluby, například hokejový klub Sparta Praha či fotbalové Pardubice.
Peníze zůstávají ve firmě na investice, majitel Seznamu uvádí, že mu
vyplaceny nebyly a oponuje tak premiérovi Babišovi.