Autor textu Martina Vojtěchovská
Nové sídlo vydavatelství Economia v pražském Karlíně je hotové, stavba druhé etapy projektu Vision Park Karlín, tedy administrativní budovy s multifunkčním společenským a kongresovým sálem Forum Karlín skončí v únoru 2014. Investor stavby a autor projektu o aktuálním stavu výstavby informovali dnes na setkání s novináři.
Vydavatelství Economia bude sídlit v přestavěné budově bývalé výrobně parních kotlů, kde bude mít k dispozici celkem 4440 metrů čtverečních kancelářských ploch. Dalších tisíc metrů čtverečních bude sloužit jako restaurace, bistro či jiné doplňkové služby. Nyní probíhají úpravy interiéru, vydavatelství by se mělo ze současného sídla na Letné přestěhovat do letošního 30. června.
Komplex doplní na začátku příštího roku sedmipatrová novostavba, která nabídne 9500 metrů čtverečních kancelářských ploch, víceúčelovou společenskou a kongresovou halu o velikosti 4827 metrů čtverečních a 210 parkovacích míst. Zhruba dva tisíce metrů čtverečních kancelářských ploch obsadí společnosti vlastněné Zdeňkem a Michaelou Bakalovými, mimo jiné LBM (Luxury Brand Management), BM Management a BXR Partners.
Autory projektu jsou pražský ateliér AED project společně se známým španělským architektem Ricardem Bofillem. Hlavním investorem je český podnikatel Zdeněk Bakala, minoritním pak holandský podnikatel Bessel Kok.
Economia by se do nových prostor měla přestěhovat na konci letošního června. V současnosti sídlí v Praze na Letné.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Rada České televize požádala vedení televize o vypracování krizových
scénářů kvůli vládní změně financování.
Agentura Bubble po deseti letech mění svou pozici na trhu i vizuální
identitu. Dosavadní profilaci založenou na sociálních sítích a content
marketingu nahrazuje konceptem attention-led agentury, která staví na
získávání pozornosti publik.
# Aktuality # TV & video # Lidé
Mediální skupina Prima od 1. července 2026 mění svou organizační
strukturu i složení vrcholového vedení. Dosavadní generální ředitel
Marek Singer přechází do dozorčí rady, na post generálního ředitele se
přesouvá stávající výkonný ředitel Lukáš Kubát. Alex Ruzek vedle
televizního vysílání bude nově řídit i aktivity skupiny
v oblasti rádií.