Autor textu MediaGuru
O2 ve své nové kampani #nejsmesměsný radí, že vysloužilé mobilní
telefony nepatří do směšného odpadu.
V rámci své nové kampaně #nejsemsměsný upozorňuje společnost O2, že vysloužilé přístroje nepatří do směsného odpadu a že je nutná jejich ekologická likvidace. V průběhu března svým zákazníkům za každý takový přístroj nabízí odměnu ve výši 500 Kč. Stačí ho přinést do kterékoliv značkové O2 Prodejny.
V českých domácnostech je podle aktuálních odhadů tolik nepoužívaných mobilních telefonů, že by se z nich daly vytěžit téměř 3 tuny stříbra. Nemluvě o dalších recyklovatelných materiálech od plastu přes hliník až po zlato. Mnozí lidé si je nechávají s pocitem, že se jen tak nezbaví něčeho, za co ve své době utratili dost peněz, nebo že je třeba ještě někdy využijí. Jen zlomek lidí předá svůj starý mobilní telefon k ekologické likvidaci.
„Bohužel někteří své vysloužilce při úklidu i vyhodí do popelnic na směsný odpad. Mobilní telefony ale obsahují kromě materiálů, které se dají velmi dobře dále využít a recyklovat, i mnoho pro přírodu nebezpečných látek. Ty se pak mohou uvolňovat působením vnějších vlivů na skládce do půdy nebo ve spalovnách do ovzduší. V O2 proto garantujeme správnou ekologickou likvidaci každého jednoho přístroje, který nám zákazníci donesou,“ říká Milan Ruttner, který má v O2 na starosti projekty v rámci udržitelnosti.
Starý mobilní telefon mohou lidé přinést k ekologické likvidaci na libovolnou O2 Prodejnu. Odevzdat jej mohou nejen zákazníci O2, ale kdokoli, kdo se bude chtít zbavit jakéhokoliv vyřazeného mobilního telefonu včetně zničených a nefunkčních. Odměna ve výši 500 korun se aktivuje v aplikaci Moje O2 v části O2 Radosti. „Odměnu ve formě slevy mohou zákazníci využít na široký sortiment příslušenství, telefonů, tabletů a notebooků,“ popisuje Václav Dostál, ředitel prodeje mobilních telefonů a dalších zařízení v O2.
Společnost O2 plánuje s podobnými aktivitami pokračovat i v budoucnu. „V O2 se neustále snažíme přicházet s projekty, které mají pozitivní dopad na životní prostředí. V minulých letech jsme například zmenšili plastovou část našich SIM karet a do dnešního dne se tímto způsobem podařilo ušetřit téměř 10 tun plastů. Věříme, že právě recyklace mobilních telefonů je dalším zásadním krokem na cestě k udržitelné budoucnosti,“ uzavírá Milan Ruttner
-stk-
# reklama # kampaň # prodejna # mobilní zařízení # O2 # ekologie # udržitelnost # odpad
Autor textu MediaGuru
Velikonoční benefiční speciál pořadu Peče celá země, který v pondělí vysílala Česká televize na svém hlavním programu ČT1, letos přispěl sbírce Pomozte dětem částkou 15,7 milionu Kč. Jde o rekordní výsledek spojený s tímto formátem. Pořad sledovalo 792 tisíc diváků starších 15 let při podílu na publiku 22,6 %, celkový zásah dosáhl 1,2 milionu diváků. Podle České televize šlo o nejvyšší sledovanost benefičního speciálu od jeho premiéry v roce 1999. Do letošního velikonočního dílu se zapojily osobnosti jako Richard Genzer, Daniela Brzobohatá, Karel Kovář, Pokáč, Pavla Tomicová nebo Zuzana Zlatohlávková. Projekt Pomozte dětem, který společně organizují Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize, dlouhodobě podporuje ohrožené a znevýhodněné děti. Vybrané prostředky směřují například na kompenzační pomůcky, odbornou péči nebo vzdělávací a volnočasové aktivity.
Série videí a vizuálů ukazuje, s jakým nasazením se mladí vědci
věnují tomu, co je baví.
Nejsledovanějším pořadem velikonočního pondělí byla po 20. hodině
kriminálka Odznak Vysočina s více než milionem diváků starších 15 let.
Následoval charitativní díl pořadu Peče celá země, který měl zároveň
nejvyšší sledovanost v 15–54.