Autor textu MediaGuru
Podíl mobilní reklamy dosahuje v Česku podle studie Gemiusu 2,4 %, což je
pod průměrem regionu.
Na mobilních zařízeních se navzdory dynamickému růstu v uplynulém období dál zobrazuje pouze zlomek veškeré on-line reklamy. V Česku se tento podíl v průběhu loňského roku zvýšil o procentní bod na 2,4 procenta, což je mírně pod průměrem zemí střední a východní Evropy. Vyplývá to ze studie gemiusAdMonitoring od společnosti Gemius. Důležitost této marketingové komunikace podle ní poroste s rozvojem mobilních zařízení a jejich obliby při prohlížení internetu.
Ve střední a východní Evropě se uživatelům na mobilních zařízeních zobrazuje v průměru asi tři procenta veškeré on-line reklamy, což je přibližně dvakrát více než na začátku roku 2012. Největší podíl mobilní reklamy byl naměřen v kampaních v Litvě (4,6 procenta), naopak nejmenší v Polsku (1,6 procenta).

Studie zároveň ukázala, že podíl mobilní reklamy se na všech analyzovaných trzích postupně zvyšuje. Zatímco v loňském prvním čtvrtletí dosahoval podíl mobilních zobrazení v průměru 1,67 procenta, koncem loňského roku to byla již tři procenta. Nejvýraznější nárůst, o tři procentní body, přitom zaznamenal právě litevský trh.
Podle specialisty společnosti Gemius Tamase Acse výsledky potvrdily rostoucí zájem o mobilní reklamu. "Data ze studie ukazují, že v Litvě, Maďarsku a Srbsku je nejvyšší podíl mobilní reklamy v regionu CEE. Ačkoliv má tento sektor reklamy v našem regionu stále velký růstový potenciál, je třeba zdůraznit, že se o tuto oblast stále více zajímají zadavatelé reklamy, což pozitivně ovlivňuje její růst," uvedl Tamas Acs.
Pravidelná studie gemiusAdMonitor zkoumá trendy v on-line reklamě ve státech střední a východní Evropy jako Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Polsko, Litva, Lotyšsko, Slovinsko, Chorvatsko, Srbsko, Bulharsko, Rumunsko a Ukrajina.
Zdroj dat: gemiusAdMonitor, 2. pololetí 2012
Autor textu MediaGuru
Čistý zisk Deníku N překročil v roce 2025 hranici čtyř milionů korun.
Šlo o zatím nejlepší výsledek, kterého deník dosáhl od svého vstupu na
trh v roce 2018.
Český trh s placeným obsahem by mohl získat nový impuls. Seznam.cz pracuje
na konceptu společného předplatného, který by propojil prémiový obsah
více vydavatelů a využil distribuční potenciál své domovské stránky.
Podle Matěje Huška, člena správní rady, by se mohl počet lidí platících
na českém internetu za obsah více než zdvojnásobit.
Mediální projekt Poggers rozšířil své portfolio o nový sesterský kanál
Sync. Ten se zaměřuje na technologie, kyberbezpečnost a digitální inovace a cílí především na mladší publikum prostřednictvím krátkých formátů
na sociálních sítích.