Odstartuje ORF Kids, vysílat bude pouze online
Rakouská veřejnoprávní televize ORF spustí 1. ledna příštího roku
úderem šesté hodiny ranní dětskou platformu ORF Kids. Obsahovat bude mj.
i stejnojmenný lineární kanál. ORF ho nebude šířit na pozemní
platformě.
ORF Kids bude lineární nabídkou čtyřiadvacetihodinového streamu s možnosti přístupu k obsahu na vyžádání. Veřejnoprávní instituce slibuje nepřetržitě dostupné online prostředí, kterému mohou děti i rodiče důvěřovat – bez reklam, nenásilné a přiměřené věku. Nová nabídka ORF vybízí nejmladší diváky, aby byli kreativní, zapojili se a vyjádřili svůj názor – informacemi, znalostmi, službami, orientací a zábavou. ORF představila projekt na tiskové konference v pondělí 4. prosince.
Program se skládá z mnoha exkluzivních pořadů, doposud známých formátů ze současného dětského programu OKIDOKI ORF 1 a také z oblíbených animovaných dětských seriálů. Důraz je kladen na přírodu, technologii, výzkum, dobrodružství, objevování a hádanky. Nebude chybět ani pravidelný výběr filmů a seriálů pro mladé a rodiny. Dostupnost jednotlivých pořadů online bude záležet na jejich licenčních podmínkách.
Generální ředitel ORF Roland Weißmann k novému online projektu uvedl: „Jsem nesmírně nadšený z naší zbrusu nové digitální nabídky 'ORF Kids'. (…) Blahopřeji velmi angažovanému týmu, zejména projektovým manažerkám Yvonne Lacina-Blaha a Alexandra Schlögl, stejně jako šéfovi zábavy Martinu Gastingerovi, k tomuto zcela úspěšnému potomkovi - prvnímu čistě digitálnímu miminku ORF. 'ORF Kids' je milníkem na naší cestě k 'ORF pro každého'.“
-lukpol-
# televize # online # děti # stanice # ORF # Rakousko
Autor textu MediaGuru
Mohlo by vás zajímat
Páteční večer pro komedii Babovřesky a talk show Všechnopárty
Nejsledovanějším pořadem pátečního prázdninového večera po 20:00 byla
filmová komedie Babovřesky 2. Následovala talkshow Všechnopárty.
Fotbalové FK Pardubice mění logo a vizuální identitu
Fotbalový klub FK Pardubice před startem nové ligové sezony představil
novou vizuální identitu. Dosavadní znak s koněm a názvem města nahrazuje
minimalistické červené písmeno P, které má symbolizovat pohyb, dynamiku
i sportovní ambice klubu.
Majitel A3 Sport usiluje o převzetí Sizeeru, transakci posuzuje ÚOHS
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahájil řízení o převzetí
společnosti Marketing Investment Group Czech firmou BDS Sport CZ. Pod jednu
skupinu by se tak mohly dostat sportovní řetězce A3 Sport, Sport Vision a Buzz spolu s prodejnami Sizeer.