Autor textu Martina Vojtěchovská
Bývalý premiér za ČSSD Jiří Paroubek odešel v pátek z živě vysílaného rozhovoru v Českém rozhlasu. Paroubkovi se nelíbily otázky na jeho návrat do sociální demokracie, konkrétně na podmínky dané stanovami. Paroubek chtěl debatovat o politice, když redaktor na dotazech trval, vstal ze židle a se slovy "takže na shledanou, pane redaktore" opustil studio.
Paroubek si podal přihlášku do ČSSD, kterou v minulosti vedl, v Cerhenicích na Kolínsku. Stranické stanovy ale uvádějí, že případný návrat do strany musí schválit jeho původní domovská organizace a také příslušný okresní a krajský výkonný výbor. Pražský výbor sociální demokracie Paroubkův návrat neschválil. "V Praze se trošku unáhlili, vyjádřili svůj světový názor," komentoval to v rozhlasu bývalý premiér.
Paroubek dále řekl, že chtěl vstupem ČSSD morálně podpořit v těžké situaci, když má nízké preference a členové ubývají. Odmítavé hlasy od sociálnědemokratických špiček zhodnotil slovy, že se asi domnívají, že se hlásí na stranického předsedu, a bojí se toho, co bude po neúspěšných volbách, které podle Paroubka skončí pro ČSSD tragédií.
"Pokud nemáte nic jiného k tomu, tak já bych přešel meritorně k těm věcem, které jsou zajímavější. Mě tohleto, upřímně řečeno, co je ve stanovách, tak nezajímá. Jestli budu členem, dobře, když nebudu členem, tak taky dobře. Pojďme se bavit o politice," nabádal Paroubek redaktora, který ale od dotazů ohledně stranických stanov neustoupil. Paroubek ho varoval, že pokud nebudou diskutovat "o užitečných věcech", "támhle jsou dveře a já odcházím". Po chvíli svá slova naplnil.
Na opětovný vstup Paroubka do ČSSD se vztahuje přísnější ustanovení stanov, protože potom, co stranu opustil, založil a určitou dobu vedl politické uskupení Národní socialisté - levice 21. století. Strana ve volbách neuspěla.
-čtk-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Nejsledovanějším pořadem po 20. hodině v divácké skupině starší
15 let byla v pátek opět Všechnopárty. Následovala komedie Slunce, seno,
jahody, která zároveň oslovila nejvíce diváků ve skupině 15–54.
# Aktuality # Marketing # Reklama
Lagardère Travel Retail přenáší svůj koncept „Letím v klidu.
#letímzPrahy“ přímo do prostředí Letiště Václava Havla Praha. Chce
proměnit čekání na let v klidnější a příjemnější součást
začátku dovolené.
Festivalová sezóna láká nejen fanoušky hudby. Značky sází na spojení
s Metronome i Valašským špalíčkem.