Autor textu Martina Vojtěchovská
Čistý zisk společnosti Penta se v loňském roce snížil na 70 mil. euro (cca 1,8 mld. Kč) z předloňských 100 mil. euro. Snížil se i provozní zisk před odpisy a amortizací EBITDA, a to z 426 mil. euro na 368 mil. euro, oznámila v pondělí společnost.
Uvedla zároveň, že do modernizace a nových projektů investovala loni 330 mil. euro. Penta loni mj. získala nové nemocnice na Slovensku, rozšiřovala síť lékáren Dr. Max, vstoupila na realitní trh v Polsku a začala rovněž podnikat na mediálním trhu.
Ve vydavatelství slovenského deníku Sme, společnosti Petit Press, získala 45% podíl. Majetkově vstoupila také do slovenských vydavatelství Trend Holding a 7 Plus. Na českém mediálním trhu se intenzivně spekuluje o jejím připravovaném vstupu do vydavatelství regionálních deníků Deník, společnosti Vltava-Labe-Press (VLP).
-mav-
Autor textu Martina Vojtěchovská
Agentura Raul! zvolila netradiční způsob, jak upozornit na zahájení
registrací jubilejního 60. ročníku závodu Jizerská 50. Na Karlův most
v Praze nechala navézt sníh a vytvořila improvizovanou běžeckou stopu.
Dánský maloobchodní řetězec Normal otevře 9. září svou třetí
prodejnu v Česku. Po pobočkách v obchodních centrech Flora a Galerie
Butovice zamíří do pražských Letňan.
YouTube zvýší od konce září cenu předplatného služby YouTube Premium
v Česku. Měsíční tarif zdražína 239 Kč, tedy o zhruba 14 procent.
Nová cena se projeví při fakturaci od 26. září 2026.